Humanitární organizace získají desítky tisíc přednabitých SIM karet

1.3.2022 – Společnost O2 pokračuje v pomoci lidem, kteří míří z Ukrajiny do Česka. Tempo a objem pomoci postupně roste v souvislosti s událostmi a aktuální situací, kterou neustále sledujeme. K organizacím, které v České republice koordinují pomoc lidem přijíždějícím z Ukrajiny, už od soboty míří tisíce předplacených SIM karet. A další se chystají. Ty jsou určeny jak pro volání a SMS, tak čistě pro připojení k internetu. Právě data jsou v tuto chvíli ke spojení s rodinami, které zůstaly na Ukrajině nebo jsou na útěku do jiných zemí, zcela zásadní.

Ve spolupráci s dodavatelem příslušenství Fixed připravuje aktuálně společnost O2 k odeslání také stovky kusů příslušenství k mobilním telefonům. Především jde o powerbanky a nabíječky, které dle humanitárních organizací v krizových oblastech chybí. S distribucí pomoci válečným uprchlíkům pomáhají O2 nejrůznější organizace, uprchlické tábory i centra pomoci v jednotlivých městech. Díky tomu je pomoc efektivní, rychlá, a především cílená podle aktuálních potřeb přijíždějících uprchlíků.

Již v minulém týdnu společnost O2 v reakci na aktuální situaci učinila několik zásadních kroků. Symbolicky přesunula Ukrajinu do zóny EU, a to jak z pohledu roamingu, tak z pohledu mezinárodního volání. V rámci O2 TV pak kvůli oprávněné obavě z šíření válečné rétoriky ukončila vysílání ruské veřejnoprávní stanice Pervyj kanal.

Až do pátku také běží finanční sbírka mezi zaměstnanci, jejíž výtěžek poté Nadace O2 zdvojnásobí a pošle na pomoc Ukrajině.

Další kroky a možnosti pomoci O2 dále vyhodnocuje a postupně s tím, jak se bude situace vyvíjet, je bude postupně rozšiřovat nebo upravovat v návaznosti na požadavky pomáhajících a humanitárních organizací.

www.o2.cz

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby poskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. O2 vždy nabízí ty nejmodernější technologie. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí. O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. Fixní připojení nejlépe funguje v kombinaci s modemem O2 Smart Box, který O2 vyvinulo ve vlastní režii. Se svou službou O2 TV je největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu. Společnost patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services a ICT. Vzhledem k tomu, že se trendy v telekomunikačním odvětví významně mění, zaměřuje se O2 rovněž na vývoj a nabídku jiných než tradičních telekomunikačních služeb. K nim patří zejména finanční služby jako pojištění zařízení či cestovní pojištění v mobilu.