Digitální optimismus očima režisérů: T-Mobile podporuje mladé tvůrce v letošním ročníku soutěže Young Directors  

Jaké výhody a výzvy přináší všudypřítomná digitalizace a čím ovlivňuje každého z nás? To je tématem letošního ročníku soutěže Young Directors, jehož partnerem se stala společnost T-Mobile. Mladí režiséři a režisérky budou motiv digitálního optimismu zpracovávat během dubnových workshopů a dva nejzajímavější návrhy se dočkají realizace. Vítězné krátké filmy se zároveň stanou součástí aktivit souvisejících s tématem digitálního wellbeingu, kterému se T-Mobile dlouhodobě věnuje.

Soutěž Young Directors je určena pro režisérky a režiséry do 35 let, kteří si chtějí vyzkoušet práci pro zavedenou značku a vyprávěním smysluplného příběhu přispět k řešení existujícího problému. Motiv letošního ročníku přinesla do soutěže společnost T-Mobile, která zvolila téma digitalizace a jejího vlivu na každodenní život.

Naším cílem je pomáhat lidem pohybovat se bezpečně ve světě internetu a technologií, odstraňovat možné bariéry pro jejich používání a celkově poukazovat na nutnost digitálního wellbeingu. Digitalizace a moderní technologie jsou tady proto, aby společnosti zjednodušovaly a zlepšovaly život, ale zároveň s sebou přináší celou řadu výzev a jen jejich správné využívání nám umožní posouvat se vpřed. To vše u nás vidíme pod pojmem digitální optimismus. Věříme, že pro mladé lidi, kteří digitální technologie využívají v podstatě od dětství a život bez nich si často neumí představit, to může být téma, které bude zábavné, ale i možná poučné,“ dodává Simona Dřízhalová, manažerka udržitelnosti T-Mobile.

Nápady zpracovávající téma digitalizace ohodnotí odborná porota složená z mentorů, zástupců Young Academy, APA, společnosti T-Mobile a nezávislého hosta. Finalisté získají každý 400 000 Kč až 600 000 Kč na natočení svého filmu, které proběhne během května a června. 

O společnosti

​​T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,3 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu, provozuje již více než 1042 5G vysílačů a svou sítí páté generace pokrývá 21 % obyvatel ČR. Jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.

Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.

T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.

Jednou z priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. Vedle naplňování konkrétních cílů v rámci iniciativy Green Deal se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje i na zmírnění digitální propasti a mentální wellbeing a podporu společensky zodpovědných aktivit. Společnost cíleně podporuje neziskové organizace i jednotlivce, pomáhá při mimořádných událostech a její zaměstnanci se pravidelně zapojují do řady dobrovolnických aktivit po celé ČR.

T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a její služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test UMLAUT (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.