Počítačoví hráči si na Slovensku rozdají milion korun

Prestižní esportový šampionát MČR má před sebou první velkou událost letošního roku. Ty nejlepší česko-slovenské týmy ve hře Counter-Strike: Global Offensive začnou svoji cestu za vysněným titulem na Slovensku. Ve finálové sérii Tipsport CS:GO Bratislava se utkají nejenom o první milion korun z celkové dotace 4,5 milionu, ale rozdělí si i důležité body do celoroční kvalifikace. Vstupenky jsou v prodeji na stránkách www.mcr.gg, a to na semifinále a finále turnaje 2. a 3. dubna.

Finalisté loňského ročníku MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive, týmy SINNERS a ENTERPRISE, už znají své soupeře pro první velký česko-slovenský esportový turnaj letošního roku. V souboji o krále Bratislavy se jim postaví Entropiq Prague, Dynamo Eclot, eSuba a Sampi.Tipsport. O vítězství se poperou i dva zahraniční celky – Apeks, jehož barvy hájí slovenský hráč Martin Styk alias Styko, a maďarští střelci z Budapest Five. Šampion tohoto turnaje si nejenom odnese největší část z finanční odměny 1 milion korun, ale přiblíží se i k titulu šampiona České republiky. 

„Revoluce v česko-slovenském esportu přichází. Dostáváme svým závazkům, že letošní sezóna bude přelomová, a už se těšíme, až představíme MČR slovenskému publiku. Jsem si jistý, že na místě bude panovat bouřlivá atmosféra a fanoušci poženou své favority vpřed. První dubnový víkend bude patřit esportu,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která turnaj Tipsport CS:GO Bratislava organizuje. 

Vstupenky v prodeji

Pro veřejnost bude otevřena závěrečná fáze turnaje 2. a 3. dubna. Lístky do NTC arény, kde se turnaj odehraje, jsou právě v prodeji na stránkách www.mcr.gg. Cena denních vstupenek začíná na 100 Kč, celý víkend stojí 200 Kč a k dostání je i VIP varianta v ceně 1500 Kč, která nabízí spoustu výhod. V případě, že se diváci nebudou moci dostavit na místo, bude pro ně připraveno živé vysílání na Twitch kanále PLAYzoneCZ

Na Tipsport CS:GO Bratislava naváže na začátku léta online turnaj a v září se Tipsport CS:GO přesune do Prahy. Tam týmy změří své síly v nové Vodafone PLAYzone Areně, v esportovém centru o rozloze přesahující 1000 m2. Grandfinále na BVV brněnském výstavišti, v němž si jenom vítěz odnese rovný milion korun, proběhne v listopadu v rámci festivalu Life!. Společnost Tipsport si pro účastníky připravila ještě jednu speciální motivaci. Pokud se některému týmu podaří vyhrát pět z osmi po sobě jdoucích velkých turnajů, získá automaticky „Tipsport Grand Slam“ a bonus ve výši 2 miliony korun. 

O Tipsportu

Největší sázková společnost na českém a slovenském trhu se 3500 zaměstnanci. Otevřená, proklientská, komunitní a zodpovědná sázkovka, která už tři dekády inovuje prostředí kurzového sázení. Nabízí široké portfolio produktů, klíčové jsou kurzové sázky. Protože 95 % těchto sázek je uzavíraných online, je Tipsport silně technologickou firmou. Před pěti lety založil Nadaci Tipsport, která se za tu dobu stala jednou z největších firemních nadací v ČR.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone je provozovatelem Vodafone PLAYzone Areny, esportového centra o rozloze přes 1000 m2. Je také organizátorem soutěží MČR, včetně milionové Tipsport CS:GO. Jako součást skupiny Prima se zaměřuje také na výrobu pořadů s herní tematikou, které vysílá televizní stanice Prima COOL, a pravidelné denní zpravodajství přináší prostřednictvím portálu PLAYzone.cz. Ten je nejnavštěvovanějším esportovým serverem na českém internetu, a kromě novinek nabízí i turnajovou platformu a funkci Zápasovník. V něm návštěvníci najdou vše podstatné o esportových turnajích, hráčích, zápasech a týmech. V roce 2021 uzavřela agentura PLAYzone exkluzivní partnerství se světovými organizátory ESL a Blast, jejichž soutěže přináší divákům s českým komentářem.