KLM bude letos v létě zajišťovat lety do 167 destinací

Praha, 23. března 2022 – Společnost KLM je již plně připraveno na letošní letní sezonu, během které bude zajišťovat přímé lety do 167 destinací. Od 27. března až do 29. října bude KLM létat do 96 evropských a 71 mezikontinentálních destinací, což nabízí vynikající výběr jak pro obchodní cestující, tak pro volnočasové cestování.

Navýšený počet letů 

Ruku v ruce s rušením koronavirových omezení se zvyšuje poptávka po letecké přepravě. Společnost KLM na tuto poptávku reaguje rozšířením kapacity na evropských trasách o 10 % oproti loňskému roku, což téměř odpovídá úrovni před pandemií v roce 2019. Celkem se jedná o přibližně 16 milionů míst. Portugalská města Porto a Lisabon se třemi, respektive čtyřmi lety denně, jsou jen některé z destinací, kam společnost KLM navýšila počet letů. 

Úspěch nových destinací 

Bělehrad, Dubrovník a Palma de Mallorca, které byly do sítě linek KLM zařazeny v loňském roce, budou opět zařazeny do letního letového řádu. Společnost KLM rovněž očekává návrat obchodních cestujících, a proto byly přidány frekvence na britských, německých a polských linkách.

Lety do Kyjeva, Petrohradu a Moskvy jsou nadále pozastaveny. KLM pozorně sleduje vývoj v regionu.

Interkontinentální: často do Karibiku a častěji do USA

V reakci na rostoucí trend rezervací společnost KLM rovněž zvýšila kapacitu na své síti mezikontinentálních linek o 17 % oproti loňskému roku. Letos v létě bude denně létat na Arubu, Bonaire a Curaçao, přičemž frekvenci na Curaçao zvýší během letní prázdninové sezóny na dvakrát denně. Port of Spain, nová tropická destinace společnosti KLM v zimním letovém řádu, je zařazena i do letního letového řádu a nabízí zákazníkům třikrát týdně lety mezi Amsterdamem a hlavním městem Trinidadu a Tobaga. 

Od listopadu 2021, kdy USA zmírnily cestovní omezení, poptávka po letech neustále roste. Kapacita letů společnosti KLM do USA v letošním létě odpovídá kapacitě v roce 2019. Obnovení letů do Salt Lake City a nové zařazení Austinu do KLM sítě linek znamená, že v létě bude provozovat přímé lety do 12 destinací v USA, což je nejvyšší počet v historii. Austin, hlavní město státu Texas, je prosperujícím technologickým centrem a sídlem velkého počtu technologických společností. Je to také prosperující studentské město s rušným nočním životem, Formule 1 a významným každoročním festivalem South by Southwest (SXSW). Společnost KLM provozuje do Austinu tři lety týdně.

Ačkoli se cestovní omezení Covid-19 v jednotlivých zemích liší, v létě roste poptávka po destinacích, jako jsou Filipíny, Thajsko, Singapur a Bali. Také Indie oznámila, že zmírní cestovní omezení. KLM na to reaguje zvýšením frekvence letů do Dillí a Bombaje. Asie je i nadále silným a důležitým trhem pro nákladní dopravu, což nám umožňuje pokračovat v provozování letů s nižší frekvencí do všech destinací před pandemií.

V Číně nadále platí cestovní omezení, což znamená, že společnost KLM zatím nemůže obnovit obvyklé síťové služby do Číny. Vzhledem k sankcím EU vůči Rusku společnost KLM neprovozuje lety v ruském vzdušném prostoru. Doba letů do a z Jižní Koreje, Japonska a Číny je proto v průměru o dvě hodiny delší než obvykle. Lety do Japonska a Číny mají v současné době mezipřistání v Soulu.

Kapacita většiny linek do Jižní Ameriky byla obnovena víceméně na úroveň před pandemií. V současné době provozujeme denní lety do Sao Paula, Panamy a Limy a minimálně šest letů týdně do Quita/Guayaquilu, Bogoty/Cartageny, Rio de Janeira a Buenos Aires/Santiaga de Chile.

Cestující, kteří chtějí v létě letět do Afriky, si nyní mohou vybrat z deseti destinací. Oproti loňskému létu byla na mnoha trasách rozšířena kapacita, aby byla uspokojena rostoucí poptávka. Zanzibar, který byl do naší sítě linek přidán v loňském roce, je opět zařazen do letního letového řádu. KLM dále provozuje lety do Johannesburgu, Kapského Města, Akkry, Lagosu, Kigali, Entebbe, Nairobi, Kilimandžára a Dar es Salaamu.

*  *  *  *  *

About KLM Royal Dutch Airlines  

For over a century, KLM has been a pioneer in the airline industry. KLM is the oldest airline still operating under its original name and aims to be the leading European network carrier in customer centricity, efficiency and sustainability. The KLM network connects the Netherlands with all of the world’s key economic regions and is a powerful engine driving the Dutch economy.  

KLM Royal Dutch Airlines is part of the Air France–KLM Group. KLM is also a member of the global SkyTeam Alliance, which has 19 member airlines.  

For more information about KLM, please visit KLM.comKLM NewsroomFacebookInstagramLinkedIn or Twitter

About Air France-KLM

A global player with a strong European base, the Air France-KLM Group’s main areas of business are passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance. Air France-KLM is a leading airline Group in terms of international traffic on departure from Europe. It offers its customers access to a worldwide network, covering over 300 destinations thanks to Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia, mainly from its hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol. Its Flying Blue frequent flyer programme is one of the leaders in Europe with over 17 million members. Together with its partners Delta Air Lines and Virgin Atlantic, Air France-KLM operates the largest transatlantic joint venture, with more than 340 daily flights in 2019.

Air France-KLM is also a member of the SkyTeam, the alliance dedicated to providing passengers with a more seamless travel experience at every step of

their journey 19 member airlines working together across an extensive global network. 

Recognized for 15 years as an industry leader in sustainable development, the Air France-KLM Group is determined to accelerate the transition to more sustainable aviation. Since 2003, the Air France-KLM Group has been a member of the United Nations Global Compact. The aim is to make a significant contribution to the UN Sustainable Development Goals in connection with the Group’s activities.