Průzkum N-able: 7 z 10 zákazníků MSP poskytovatelů plánuje zvýšit své IT rozpočty

Počet útoků prudce roste, nejčastější jsou phishing, DDoS a ransomware 

PRAHA, 23. března 2022ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, oznámil výsledky průzkumu společnosti N-able, podle kterého prudký růst kybernetických útoků vede 7 z 10 SMB zákazníků poskytovatelů řízených služeb (MSP) ke zvýšení IT rozpočtů. Nárůst útoků na své klienty registruje 82 % poskytovatelů.

Zpráva State of the Market: The New Threat Landscape, je založena na odpovědích 500 respondentů z řad amerických a evropských MSP společností. Report se mimo jiné také zabýval změnou pracovních zvyklostí v důsledku epidemie COVID-19 a následnou změnou aktivit kybernetických útočníků. Průzkum konstatuje, že s kontinuálním vývojem hrozeb v kybernetické bezpečnosti musejí MSP držet krok s nejnovějšími trendy tak, aby dokázali účinně ochránit své zákazníky. 

„MSP poskytovatelé zažili náročné období pandemie, během něhož museli zajistit fungování infrastruktur zákazníků za naprosto odlišných okolností,“ řekl David Kinon, manažer bezpečnostních řešení v N-able. „Kybernetičtí útočníci ale pracovali stejně intenzivně, aby nové okolnosti dokázali využít ve svůj prospěch. MSP firmy potřebují pochopit, jak se vyvíjejí nejrůznější bezpečnostní hrozby, a na základě toho vylepšit ochranu svou i svých zákazníků s pomocí dostupných MSP nástrojů.“

Nejzajímavější zjištění:

  • 82 % MSP registruje nárůst útoků na své zákazníky, a to v průměru z 8 na 14 útoků měsíčně.
  • Řada zákazníků využívá pouze základní prvky IT bezpečnosti jako např. automatizované zálohování, další klíčové nástroje ale chybí. Většina MSP nabízí klientům dvoufaktorovou autentizaci, avšak pouze 40 % je instaluje na své vlastní systémy.
  • Nejčastějšími útoky jsou (v tomto pořadí) phishing, DDoS a ransomware.
  • Jako následek úspěšného útoku na zákazníky uvádí více než 50 % MSP finanční ztráty, 46 % ztrátu zákazníků, 45 % snížení reputace a 28 % ztrátu důvěry zákazníků.
  • 70 % SMB zákazníků se chystá zvýšit své rozpočty na IT bezpečnost, průměrný plánovaný růst rozpočtů je 7 %, což pro MSP poskytovatele představuje zajímavou příležitost.
  • Jedním z klíčových doporučení ke zmírnění rostoucích rizik je automatizace kritických oblastí IT bezpečnosti.

Průzkum N-able je možné stáhnout na: https://www.n-able.com/resources/state-of-the-market-the-new-threat-landscape 

Registrace na webinář ZEBRA SYSTEMS na téma „Proč přejít na MSP právě teď“ je dostupná na https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUrduGoqD0jG91ExEJFOP4lomJCzIdE34Ys    

O N-able

N-able je již více než 20 let dodavatelem nástrojů pro poskytovatele řízených služeb (MSP), kteří je využívají ke správě, monitoringu a zabezpečení IT infrastruktur svých zákazníků. Řešení N-able využívá přes 22 000 MSP poskytovatelů pro správu více než 500 000 firemních sítí a 7 milionů koncových bodů. Více informací naleznete na http://www.n-able.com.

O ZEBRA SYSTEMS

Společnost ZEBRA SYSTEMS s.r.o. je s více než 25 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je distributorem produktů značky Acronis, GFI Software, Kerio, Exinda, Cloudflare a N-able. Více na www.zebra.cz