Continental PremiumContact 6 a SportContact 7: nejlepší letní pneumatiky v celé sérii testů

  • V testu letních pneumatik německého motoristického magazínu Sport Auto zvítězily nové pneumatiky SportContactTM 7, které byly vyhodnoceny jako „vynikající“. Mezi konkurencí dominovaly hlavně skvělými brzdnými vlastnostmi za sucha i za mokra
  • Pneumatiky PremiumContactTM 6 zvítězily v sérii zahraničních testů, včetně odborných médií nebo autoklubů. Autoři vyzdvihli především bezpečnost, krátkou brzdnou dráhu a dobrou přilnavost v zatáčkách

Praha, 28. března 2022 – Nové pneumatiky Continental SportContactTM 7 se poprvé objevily v testech letních pneumatik v odborných médiích, ve kterých si vedly skvěle. V porovnání s konkurencí se umístily v čele dvou renomovaných žebříčků. Z testů si odnesly několik superlativů. Kromě SportContactTM 7 si řadu prvenství z nezávislých testů odnesly i pneumatiky Continental PremiumContactTM 6.

Pneumatiky Continental SportContactTM 7 jsou prvním zástupcem sedmé generace letních pneumatik a zároveň nástupcem osvědčených sportovních letních pneumatik značky Continental, které už od svého uvedení na trh bodovaly v testech renomovaných časopisů. V prvním porovnání s pneumatikami dalších značek si vedly velmi dobře, odborníci ocenili především vynikající brzdné vlastnosti za mokra i za sucha a rovněž nejlepší valivý odpor.

SportContactTM 7 se staly vítězem testů německého magazínu Sport Auto, když mezi konkurencí deseti konkurenčních pneumatik dosáhly jako jediné hodnocení „vynikající“. Stejně tak zvítězily i v testech letních pneumatik 2022 britského youtubera Jonathana Bensona. Jeho „Tyre Reviews“ publikoval test letních UHP pneumatik na youtube kanále a na webové stránce www.tyrereviews.com.

„Jsme rádi, že nové pneumatiky Continental SportContactTM 7 navazují na dosavadní úspěchy pneumatik Continental v nezávislých testech. Stávají se novou vlajkovou lodí naší sedmé generace letních pneumatik. Naším cílem už při vývoji bylo mít nejlepší sportovní letní pneumatiky na trhu pro všechny třídy automobilů,“ říká Magda Nagy, ředitelka Divize marketingu Continental Barum s.r.o. 

PremiumContactTM 6 si z letních testů odnesly čtyři prvenství 

Vícero úspěchů v letošních testech si připsaly i další letní pneumatiky od společnosti Continental – PremiumContactTM 6.

Za vítěze v testech je označil švédský magazín Vi Bilägare, oceňující krátkou brzdnou dráhu, dobrou přilnavost v zatáčkách a bezpečné jízdní vlastnosti. Prvenství dosáhly také ve dvou testech finských magazínů Tuulilasi a Tekniikan Maailma, které taktéž vyzdvihly dobrou přilnavost na suchém stejně jako na mokrém povrchu i v zatáčkách, dále bezpečnost a jízdní vlastnosti za každých podmínek.

Za „dobře optimalizované pro výkon na suchu“ s „nejlepším vnitřním hlukem a pohodlím“, s „dobrou ovladatelností na suchu a valivým odporem“ ocenil pneumatiky německý magazín Auto Motor und Sport. I zde se PremiumContactTM 6 od Continentalu s hodnocením „velmi dobré“ umístily mezi nejlepšími v celém testu.

Testy letních pneumatik pro rok 2022 zveřejnily také autokluby ADAC (Německo), OEAMTC (Rakousko) a TCS (Švýcarsko). Taktéž v těchto testech PremiumContactTM 6 zabodovaly, když se objevily na prvním místě mezi konkurencí až osmnácti hodnocených letních pneumatik. S hodnocením „vysoce doporučené“ získaly ocenění jako „velmi vyvážená pneumatika“ s nejlepším výsledkem na mokré vozovce a též s dobrým výsledkem na suché vozovce, přičemž porota je ocenila také jako „dobré ve spotřebě paliva a opotřebení“.

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2021 dosáhla společnost Continental obratu 33,8 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 190 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. 8. října 2021 společnost oslavila 150 let od svého založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 57 000 zaměstnanců, generovala v roce 2021 tržby ve výši 11,8 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby, zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Koncern Continental AG zaměstnává v České republice a na Slovensku  na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire.

Odkazy

www.continental.cz
www.continental-corporation.com