Společnost Schneider Electric nově posílila o Jana Gřunděla na pozici obchodního ředitele divize Industry

Praha 12. dubna 2022 – Od 1. dubna nastoupil Jan Gřunděl na pozici obchodního ředitele divize Industry do společnosti Schneider Electric. Jeho hlavním úkolem je vedení a rozvoj týmu Industry Sales v České republice. Zodpovídá také za obchodní výsledky týmů Systémových integrátorů, Výrobců strojů a Průmyslových koncových uživatelů s cílem zvyšovat u těchto zákazníků tržní podíl v celém portfoliu produktů, řešení, softwaru a servisních služeb Schneider Electric.

Osmatřicetiletý Gřunděl má více než patnáctileté zkušenosti z průmyslu a automatizace. Do Schneider Electric přichází z Rockwell Automation, kde v regionu střední a jihovýchodní Evropy postupně vystřídal více obchodních rolí. Na své poslední pozici vedl prodej a rozvoj trhu kybernetické bezpečnosti průmyslu ve střední a jihovýchodní Evropě a Polsku.

„Mou hlavní prioritou bude rozšiřování tržního podílu Schneider Electric v České republice, zejména v digitálních technologiích, softwaru a službách. Budu se soustředit na rozvoj kompetencí partnerů a koncových zákazníků pro zvyšování jejich profitability a růstu.“ komentuje novou pozici Jan Gřunděl a pokračuje, „Schneider Electric vnímám hlavně jako lídra v udržitelnosti, energetické efektivitě a kybernetické bezpečnosti, který svým klientům přináší ty nejmodernější řešení pro integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Propojením všech nejlepších vlastností Schneider Electric pak denně dokazujeme našim stávajícím i budoucím zákazníkům, že stojí za to s námi spolupracovat. Jsem rád, že mohu být u toho.“

Jan Gřunděl vystudoval elektrotechniku na Českém vysokém učení technické v Praze. Během studia absolvoval stáž na Seoul National University of Technology v Jižní Koreji. Ve svém volném čase se věnuje potápění, plavání a hře na baskytaru. Je svobodný a bezdětný.

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Jsme nejlokálnější z globálních společností. Jsme zastánci otevřených standardů a partnerských ekosystémů, které sdílejí naše hodnoty smysluplného účelu, inkluze a zmocnění (Meaningful Purpose, Inclusive and Empowered).