Nová dimenze udržitelného designu: recyklované vypínače z plastu zachyceného v oceánech

Praha 25. dubna 2022 – Společnost Schneider Electric představuje jako první na trhu vypínače a zásuvky pro domácnosti, které jsou vyrobeny z recyklovaných plastů ze světových moří a oceánů. Napomáhá tak odstraňovat plastový odpad a přetváří ho na dále využitelný materiál. Tímto krokem potvrzuje pozici světové jedničky v digitální transformaci a udržitelnosti. Tak byl Schneider Electric v roce 2021 označen v žebříčku Corporate Knights.

Schneider Electric přináší ekologickou novinku! Řada Merten se rozrůstá o vypínače, zásuvky a rámečky vyrobené z recyklovaného plastu z oceánu. K jejich výrobě společnost využívá odhozené rybářské sítě, které dokáže proměnit ve funkční energetická řešení s dlouhou životností. Polyamid z vylovených sítí je přetvářen na technický plast vysoké kvality – zachována je tedy jak vysoká estetická úroveň, tak i bezpečnost a dlouhá životnost výrobku. 

Řada Merten je první v oboru, která získala stříbrnou mezinárodní certifikaci Cradle to Cradle za  odpovědný design výrobků a za kroky k trvalému oběhovému hospodářství. Rovněž je držitelem ocenění Innovation Award z roku 2022 v kategorii Udržitelnost.

Výrobky jsou v ekologickém duchu také baleny. Balení výrobků je dodáváno v udržitelných obalech a neobsahuje jednorázové plasty ani žádné materiály, které by nebylo možné dále recyklovat. Zákazníkům je tak nabízena ideální možnost, jak omezit svoji uhlíkovou stopu a zakoupením tohoto udržitelného produktu přispět ke snížení znečištění oceánů.

Volně plovoucí rybářské vybavení tvoří 10 % plastového odpadu ve světových oceánech. To v absolutních číslech znamená 640 000 tun rybářských sítí zahozených do moře každý rok. A právě tyto sítě se Schneider Electric snaží z moří dostat pryč a recyklovat. Z použitého rybářského vybavení se vyrábí sloučenina, jejíž uhlíková stopa je o 82% nižší než u tradičního nylonu používaného v podobných výrobcích. Konečný materiál obsahuje i 15% skleněných vláken, aby byly výrobky odolnější, pružnější a měli dlouhou životnost a splňovali všechny potřebné požadavky a normy elektrické bezpečnosti. Tento nadále využitelný materiál se získává v Arabském moři a u pobřeží Indie. 

Na český trh se novinka dostane na konci roku 2022.

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Jsme nejlokálnější z globálních společností. Jsme zastánci otevřených standardů a partnerských ekosystémů, které sdílejí naše hodnoty smysluplného účelu, inkluze a zmocnění (Meaningful Purpose, Inclusive and Empowered). 

Zdroje: