Raiffeisenbank přijímá na pobočkách ukrajinské hřivny

Praha 25. 4. 2022 – Od 25. dubna přijímá Raiffeisenbank na všech svých pobočkách s pokladnou ukrajinské hřivny (UAH). Fyzické osoby si je mohou vložit na osobní účet, kde se dle jejich výběru konvertují na vybranou měnu. Prostředky z účtu je možné vybírat okamžitě a bez omezení na pokladně pobočky nebo v bankomatech.

„Jako systémově významná banka hledáme cesty, jimiž pobyt v České republice ukrajinským občanům zasaženým válkou usnadnit. Proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc a jako první banka přicházíme s možností směnit na našich pobočkách ukrajinské hřivny,” říká Tereza Kaiseršotová, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

S ohledem na omezenou směnitelnost bude banka od každého klienta vykupovat hřivny
v maximální výši 5 000 hřiven za den. Ke vkladům budou akceptovány jen bankovky v nominální hodnotě 20 hřiven (cca 15 korun) a vyšší.

Banka bude stanovovat nákupní kurz na svých webových stránkách a na pokladnách poboček.

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).