Portál 5nej otestoval online kurzy angličtiny

Portál 5nej.cz, který pomáhá uživatelům na internetu najít tu správnou službu, otestoval nejznámější online kurzy angličtiny dostupné v České republice a na základě 31 pečlivě vybraných parametrů provedl jejich srovnání.

Cílem srovnání bylo poskytnout zájemcům o online kurzy angličtiny dostatek informací pro takzvané “informované rozhodnutí” – tedy rozhodnutí, které jste udělali na základě dostatku informací o výhodách a nevýhodách.

Portál v komentáři k tomu jak fungují, uvádí: “služby (jako je například online kurz angličtiny) jsou narozdíl o produktů těžko uchopitelné a těžko měřitelné. Proto si ze všeho nejdříve sedneme a přečteme známé i neznámé zdroje na konkrétní téma. Na základě znalostí jednotlivých témat vybereme 30-50 parametrů, které jsou naprosto zásadní pro výběr služby. Parametry mají podle důležitosti různou bodovou váhu. Když máme sestavený tento vzor dosazujeme do něj různé služby, až objevíme 5 nejlepších na českém internetu”.

V případě srovnání online kurzů angličtiny se jednalo o 31 parametrů zaměřující se třeba na úrovně obtížnosti, video průvodce či zákaznickou podporu. Právě v těchto parametrech se jednotlivé kurzy od sebe nejvíce lišily. 

Při testování zákaznické podpory byl také proveden test, za jak dlouho daná služba reaguje na dotaz zákazníka a nutno říct, že výsledky nebyly nikterak pozitivní. Pouze jeden z pěti nejlepších online kurzů angličtiny na českém trhu dokázal odpovědět do 24 hodin.

Příjemným překvapením během testování bylo zjištění, že kvalitní poslech je součástí každého z pěti nejlepších kurzů. Jednotlivé kurzy tak nenabízí pouze písemnou formu, ale jazyk můžete procvičovat také pomocí kvalitního poslechu. 

Výsledky srovnání však není možné brát dogmaticky, protože každému může vyhovovat něco jiného. Majitel portálu Jaroslav Janíček se s podobným úskalím setkává také ve svém dalším projektu svetfitness.cz, kde například žebříček nejlepších doplňků na spaní vzniká na základě podrobných parametrů a důkladného testování, ale výsledné preference uživatelů jsou velmi individuální.

O portálu 5nej.cz

5nej.cz je portál, který srovnává služby z různých odvětví. Portál pravidelně zveřejňuje nová srovnání a hledá parametry, které jsou pro uživatele ty nejdůležitější.