VGP Park Kladno má nového nájemce – společnost Kvadrat

4. května 2022: Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal nového nájemce do svého logistického parku VGP Park Kladno v průmyslové zóně Kladno-východ. Dánská společnost Kvadrat, lídr v oblasti interiérového designu se zaměřením na výrobu látek, koberců a dalších textilních výrobků pro architekty, designéry i koncové uživatele po celém světě, tímto krokem vstupuje na český trh. Za tím účelem si pronajala celkem 11 250 m2 výrobních a skladových ploch společně se zázemím pro administrativu. Nová hala bude realizovaná ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good a do užívání bude předána již v červnu letošního roku. Za zprostředkováním nájemce stojí realitně-poradenská společnost CBRE.

„Vstup další renomované firmy na tuzemský trh opět potvrzuje, jak se českým logistickým nemovitostem v současnosti daří. Zájem o lokality v blízkosti velkých městských center zůstává silný s omezenou nabídkou kvalitních prostor. VGP Park Kladno těží ze svého umístění, jelikož je vzdálený pouhý kilometr od centra města a zároveň 15 km od Prahy i mezinárodního Letiště Václava Havla Praha,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Společnost Kvadrat byla založena v Dánsku již v roce 1968. Zakládá si na designu postaveném na světově proslulé skandinávské tradici. Vyrábí vysoce odolné designové textilie, koberce, okenní krytiny i akustická řešení pro komerční i rezidenční interiéry, na čemž spolupracuje s předními designéry, architekty i umělci.

„Najít v současné době volné průmyslové a logistické prostory v okolí metropole se rovná téměř zázraku. O to víc, pokud hledáte projekt na míru. Společnost Kvadrat poptávala pouze samostatně stojící halu o velikosti zhruba 10 000 m2. To, že se nám podařilo zajistit ideální prostory vyhovující všem požadavkům, považujeme za skutečný úspěch. Samotná jednání následně proběhla velmi rychle: exkluzivní nájemní smlouvu jsme podepsali během jednoho měsíce, a to ke všeobecné spokojenosti,“ komentuje Ivana Watson, realitní konzultantka CBRE pro průmyslové a logistické nemovitosti.

VGP Park Kladno je nově vznikající areál s prostory vhodnými pro průmyslové, logistické i obchodní aktivity. Disponuje celkovou pronajímatelnou plochou více než 25 000 m2. Mezi hlavní výhody lokality patří dopravní dostupnost. Park je napojen na komunikaci č. 61 v přímé blízkosti dálnice D7 spojující Prahu s Kladnem (exit 7). Kladno je navíc známé svou průmyslovou tradicí a vysoce kvalitní pracovní silou. Jedná se o největší město v regionu, v němž společně s přilehlými spádovými oblastmi žije více než 110 000 obyvatel.

O společnosti VGP 

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků (ve vlastnictví nebo zajištěných) o rozloze 10,49 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako belgický rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 350 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 14 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím několika 50:50 společných podniků. K prosinci 2021 činila hrubá hodnota aktiv společnosti VGP, včetně 100% společných podniků, částku 5,75 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv (EPRA NTA) společnosti činila 2,33 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels. Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu.

Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu