Startup Wise Guys zahajuje druhý ročník projektu Jump for CEE podporované společností Google

Cílem startupového programu je přilákat na online workshopy 400 jednotlivců a týmů ze střední a východní Evropy a přivést na svět nové projekty, které sníží negativní dopady hospodářské krize způsobené Covid-19. Hlásit se je možné už teď zde.

Praha, Česká republika (5. května 2022) – Startup Wise Guys, nejzkušenější evropský startupový akcelerátor a jeden z nejaktivnějších investičních fondů, zahajuje druhé kolo bezkapitálového akceleračního programu s názvem „Jump for CEE“, který je podpořen výzvou Impact Challenge společnosti Google.org pro střední a východní Evropu. 

Druhý ročník probíhá od května do července 2022 a všechny akce programu budou pro účastníky zdarma. V programu jsou tři moduly – idea hack, hackathon a preakcelerátor – které účastníkům pomohou pracovat na podnikatelském myšlení, naučit se základy podnikání a začít využívat síť mentorů. Idea Hack pomůže účastníkům zformovat jejich vizi, zatímco Hackathon je 48hodinová akce, která vyvrcholí prezentací před porotou. Preakcelerátor probíhá online po dobu osmi týdnů.

Loni se přihlásilo více než 330 účastníků z 31 zemí a do jednotlivých aktivit se zapojilo 170 začínajících podnikatelů z regionu střední a východní Evropy i mimo něj. V průběhu programu pomohla mezinárodní síť mentorů a odborníků vytvořit 17 týmů, které rozvíjely podnikatelské nápady v různých odvětvích a sektorech, jako je vzdělávání, kybernetická bezpečnost, platby, cestování, zemědělství, sport a mobilita. Ten nejlepší tým získal investici od společnosti Startup Wise Guys a byl pozván do jejího pravidelného akceleračního programu. 

V podnikání ale pokračují nejen oni. „Už 10 let pomáháme měnit nápady v prosperující podniky a teď chceme společnosti něco vrátit prostřednictvím naší neziskové odnože. V rámci nadace se snažíme realizovat ambiciózní projekty, které pomáhají rozvíjet udržitelné místní i mezinárodní startupové ekosystémy. Naše spolupráce s Google.org už teď překonává všechna očekávání, inspiruje nečekané publikum a vzbuzuje ambice u podnikatelů z ekonomicky zranitelných skupin,“ komentuje Cristobal Alonso, globální generální ředitel Startup Wise Guys.

Účastníci programu Jump for CEE nemusí mít před přihlášením do programu vlastní firmu, a dokonce ani podnikatelský plán. Přihlásit se může každý jednotlivec nebo tým z regionu střední a východní Evropy, tedy z České republiky, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Polska, Bulharska, Řecka, Maďarska, Rumunska nebo odjinud, který má solidní základy angličtiny a zájem o digitální svět.

Více informací o programu a formulář přihlášky naleznete zde: https://startupwiseguys.com/jumpforcee/

Poznámky pro redaktory:

O Google.org:

Společnost Google.org zahájila program Impact Challenge CEE v roce 2021 s cílem podnítit inovace u jednotlivců a týmů, které byly negativně ovlivněny hospodářskou krizí způsobenou Covid-19. Program rozdělí více než 2 miliony eur neziskovým organizacím, podnikům a akademickým institucím na realizaci charitativních projektů. Jedním z grantistů je společnost Startup Wise Guys, známá v celém regionu pro svou práci se začínajícími podnikateli, a její akcelerační program s názvem „Jump for CEE“, jehož tři fáze potrvají do prosince 2022. 

O programu Startup Wise Guys:

Startup Wise Guys je nejzkušenější evropský B2B start-upový akcelerátor a jeden z nejaktivnějších investorů do start-upů v rané fázi vývoje. Společnost SWG byla založena v Tallinnu v roce 2012 a pomohla více než 600 začínajícím podnikatelům. K dnešku Startup Wise Guys realizoval více než 275 investic, zaznamenal osm exitů a dosáhl celkové míry přežití a úspěšnosti startupů přesahující 77 %. SWG je významně zastoupen v severských zemích, Polsku, na Ukrajině, v Itálii, Africe a na Balkáně a jeho cílem je stát se akceleračním programem pro všechny B2B startupy, které chtějí dosáhnout globálního rozšíření. Startup Wise Guys byl v roce 2021 vyhlášen nejžhavějším akcelerátorem v soutěži Europas Startup Awards.