Společnosti Pure Storage a Snowflake přinášejí lepší dostupnost dat

Společné řešení spojí agilitu objektového úložiště FlashBlade se službou Snowflake Data Cloud a poskytne zákazníkům větší kontrolu nad jejich daty, ať už jsou uložena v cloudu nebo lokálně.

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, a společnost Snowflake, poskytovatel služby Data Cloud, oznámily partnerství. Cílem nové spolupráce je vyvinout řešení, které zvýší dostupnost dat pro globální zákazníky, jejichž data jsou uložena v prostředích on-premises (lokálně, na vlastní infrastruktuře).

Pure Storage FlashBlade je dynamická, vysoce výkonná jednotná platforma pro ukládání souborů i objektů. Vytvořena byla speciálně pro moderní analytiku, nabízí odezvu pro data v reálném čase a přitom disponuje agilitou srovnatelnou s cloudem. V rámci společně vyvíjeného řešení budou zákazníci Pure a Snowflake moci analyzovat více zdrojů dat uložených na Pure Storage FlashBlade pomocí služby Snowflake Data Cloud, přičemž samotná data zůstanou uložena lokálně. Podniky díky tomu dokážou pracovat s daty uloženými přímo na objektovém úložišti FlashBlade pomocí cloudové služby Snowflake; odpadne tak nutnost vytvářet samostatné kopie dat sdílené s jinými nástroji nebo v rámci dalších pracovních postupů (workflow). 

„Spolupráce se společností Snowflake přinese zvýšení dostupnosti dat. Umožňuje nám vyjít zákazníkům vstříc bez ohledu na to, jak pokročili ve své migraci do cloudu. Každá organizace se nyní může stát podnikem založeným na datech a dosahovat výsledků rychleji,“ uvedl Rob Lee, technologický ředitel společnosti Pure Storage. „Společnost Pure tak dále posiluje své vedoucí postavení v oblasti poskytování pokročilých technologií a služeb pro ukládání dat. Společné řešení se Snowflake potvrzuje náš závazek zjednodušit způsob, jakým organizace pracují s daty, aby z nich získaly co největší obchodní hodnotu.“

„Partnerství společností Snowflake a Pure Storage umožní organizacím získat větší hodnotu z jejich lokálních dat a zároveň využít analytické a řídicí funkce řešení Snowflake,“ řekl Christian Kleinerman, produktový senior viceprezident společnosti Snowflake. „Naše společné řešení pomůže organizacím mobilizovat data z celého světa tím, že odstraní datová sila, data dále sjednotí, a umožní tak zákazníkům získat z nich větší hodnotu a hlubší poznatky.“

Veřejná zkušební verze (public preview) nového řešení bude uvedena do druhé poloviny roku 2022. 

O společnosti Pure Storage

Společnost Pure Storage (NYSE: PSTG) šetří čas IT specialistů. Přináší novou zkušenost v oblasti práce s daty a nabízí moderní a inovativní datové prostředí, které organizacím umožňuje provozovat úložiště jako službu v automatizovaném režimu a napříč více cloudy. Pure je jednou z nejrychleji rostoucích IT společností v historii. Pomáhá zákazníkům efektivně využívat jejich data a zároveň zjednodušuje celé IT prostředí i náklady na správu infrastruktury. Podle certifikovaného skóre spokojenosti zákazníků z top B2B společností patří zákazníci Pure mezi nejšťastnější na světě.

Uznání analytiků

Společnost Pure Storage se v Magickém kvadrantu společnosti Gartner pro primární úložiště umístila mezi lídry: Leader in the 2021 Gartner Magic Quadrant for Primary Storage

Leader in the 2021 Gartner Magic Quadrant for Distributed File Systems & Object Storage

Spojte se s Pure

Pure Storage, „P“ logo, Portworx a značky na seznamu Pure Trademark List na www.purestorage.com/legal/productenduserinfo.html jsou ochranné známky společnosti Pure Storage, Inc. Všechny ostatní ochranné známky nebo názvy uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků. Více informací naleznete na www.purestorage.com.

O společnosti Snowflake

Společnost Snowflake umožňuje každé organizaci mobilizovat svá data pomocí služby Snowflake Data Cloud. Zákazníci využívají platformu Data Cloud ke sjednocování oddělených dat (datových sil), zpřístupnění a bezpečnému sdílení dat a k provádění různorodých analytických úloh. Snowflake poskytuje jednotné datové prostředí, které pokrývá různé cloudy a geografické oblasti, a to bez ohledu na to, kde se fyzicky nacházejí samotná data nebo uživatelé. Tisíce zákazníků z mnoha odvětví, včetně 241 firem z žebříčku 2021 Fortune 500 a 488 firem z žebříčku 2021 Forbes Global 2000 (čísla k 31. 1. 2022) využívají Snowflake Data Cloud k podpoře svého podnikání. Podrobnější informace: snowflake.com.