IdeaSense posiluje své řady a do týmu vítá Jana Janíka, nového Innovation Thought Leadera

Inovační společnost IdeaSense se rozrostla o nového člena. Jan Janík, který ve firmě působí od roku 2013 jako aktivní člen IdeaSense Advisory Boardu a na inovačních projektech se podílí od září 2021, nastoupil na pozici Innovation Thought Leadera a Business Development Managera. V rámci projektu VR Training bude dohlížet na design vývoje software i hardware školicí platformy. 

V IdeaSense, která klientům pomáhá inovovat produkty, služby a business modely prostřednictvím metody Inovačních farem, se Jan Janík bude jako Innovation Thought Leader a Business Development Manager podílet na klíčových inovačních projektech. Do společnosti přináší své rozsáhlé pracovní zkušenosti, jež získal za dobu svého působení jako výrobní ředitel ve firmě Toma, na pozici viceprezidenta v Aero Vodochody a jako ředitel Procurementu v Pepsi i Českého mobilu (tj. Oskar a později Vodafone). 

Janík IdeaSense obohatí i o expertízu z dopravního odvětví – byl členem představenstva Českých Aerolinií, v rámci něhož vedl letový úsek, ředitelem školicího střediska Českých Aerolinií, aktivním instruktorem, examinátorem a kapitánem na dopravních letadlech Airbus (A320).

„Jan Janík je výraznou posilou inovačního týmu, vzhledem k jeho zkušenostem z vysokého managementu napříč různými firmami, kreativitě a schopnosti řídit komplexní projekty. Jeho zapojení do týmu nám umožní využít v budoucnu obsloužit širší portfolio klientů a naše služby dále zdokonalovat,” říká Rudolf Čihák, spoluzakladatel IdeaSense. 

Janík bude mít na starosti projekt VR Training, v rámci kterého bude dohlížet na design vývoje software i hardware této školicí platformy. „Díky mým dosavadním zkušenostem mohu v IdeaSense využít svůj víceoborový přesah a pomoci tak s širokou škálou projektů. Školení ve virtuální realitě mi dává možnost nahlédnout do různých prostředí, ať už je to petrochemický průmysl, letiště, vlaky či restaurace s rychlým občerstvením. Tato rozmanitost je jednou z věcí, která mě na mé práci v IdeaSense baví nejvíce a neustále mi rozšiřuje obzory,” říká Jan Janík, Innovation Thought Leader a Business Development Manager v IdeaSense. 

Cílem projektu je zefektivnit školení zaměstnanců, které je v současné době finančně nákladné a jehož kvalita závisí na kompetenci jednotlivých školitelů. VR Training přináší řadu výhod, včetně efektivity školení.

O IdeaSense

Renomované inovační studio IdeaSense vzniklo v roce 2012 a na českém trhu platí za leadera ve své specializaci. Pro globální i lokální klienty napříč obory navrhuje dlouhodobě prosperující produkty, služby a byznys modely. Za IdeaSense stojí Kateřina Čiháková Ailová a Rudolf Čihák. 

Úspěch staví na talentovaném týmu designérů, výzkumníků, stratégů a inovativních metodách, jakými jsou například přístup Human-centered design nebo Jobs-To-Be-Done, přičemž se společnost stále přizpůsobuje nejaktuálnějším trendům a poznatkům z oboru. IdeaSense dále využívá vlastní platformu Ideapoly, která integruje crowdsourcing nápadů a prediktivní trhy a umožňuje modelovat reálný úspěch prototypů na trhu.  

Multidisciplinární expertíza IdeaSense se zaměřuje na inovace v oblastech fintech a banking, energetika, stavebnictví, automotive, sociální služby a další, vždy s přesahem k cirkulární ekonomice a ekologické udržitelnosti. Spolupráce s klienty má nejčastěji formu tzv. Inovační farmy®, soustředící know-how a kreativní potenciál celého týmu na maximalizaci úspěchu nového řešení na trhu a jeho udržitelnost. Kromě kompletního servisu v oblasti vývoje inovací poskytuje IdeaSense svým klientům, mezi které patří například společnost Erste, Česká Spořitelna, Komerční banka, Wienerberger, ČEZ, VISA či Tesco, dohled nad realizací jednotlivých projektů či implementaci inovací skrze své dceřiné startupy. Firmám dále pomáhá aktivovat vlastní inovační potenciál skrze nastavení interních inovačních ekosystémů.   Více informací na: www.ideasense.cz