Continental uvádí celoroční pneumatiky AllSeasonContact s nejlepším valivým odporem

  • Nízký valivý odpor s hodnocením ve třídě A zajišťuje sníženou spotřebu energie i pohonných hmot
  • Ideální celoroční řešení pro elektrická vozidla
  • Model je dostupný v pěti populárních rozměrech pro všechny typy motorizace. Pláště AllSeasonContactTM jsou schválené i jako originální vybavení pro Volkswagen Transporter, Caddy a Jeep Compass

Praha, 18. května 2022 – Společnost Continental uvádí pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A – nejlepší možnou hodnotou v rámci energetických štítků EU. Čtyři z pěti rozměrů jsou označeny symbolem XL a zvládají tak větší zatížení. Tato kombinace dělá z pneumatiky AllSeasonContactTM ideální variantu pro elektromobily, protože unesou vyšší průměrnou zátěž a prodlužují dojezd vozidla.

Společnost Continental představuje celoroční pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A v pěti rozměrech, které se dají použít pro delší dojezd oblíbených elektrovozů, jako jsou Hyundai Kona Electro, Kia e-Niro, Peugeot e-2008 a Opel Mokka-e. U nového modelu se vývojářům podařilo snížit množství použitého materiálu, a ještě výrazněji optimalizovat valivý odpor směsi. Všechny tyto změny významně snižují deformaci pneumatiky a snižují energetické ztráty, které jsou hlavní příčinou valivého odporu.

„Jsme přesvědčeni, že absolutně univerzální pneumatika pro všechny elektrické automobily neexistuje. Namísto toho jsme více než deset let pracovali na dalším vývoji našeho portfolia, aby splňovalo náročné požadavky elektromobilů a zároveň dokázalo trvale snižovat emise aut se spalovacím motorem,“ uvádí Andreas Schlenke, vývojář pneumatik ve společnosti Continental. „Jsme hrdí na to, že jsme jedním z prvních výrobců pneumatik, který získal hodnocení valivého odporu u celoročních pneumatik třídy A. To vše bez jakýkoliv kompromisů v bezpečnosti. Věřím, že i tento krok přispěje k dalšímu růstu oblíbenosti celoročních pneumatik u našich zákazníků,“ dodává Magda Nagy, ředitelka divize Marketing, Continental Barum s.r.o. Většina portfolia Continental AllSeasonContactTM má navíc už nyní velmi dobré hodnocení valivého odporu třídy B.

Pneumatika AllSeasonContactTM spojuje vynikající vlastnosti letních a zimních prémiových pneumatik společnosti Continental. Německý magazín AutoBild ji v testu celoročních pneumatik z roku 2020 označil jako „ukázkovou“ díky jejím univerzálním schopnostem a dobrému poměru cena-výkon.

Efektivní celoroční pneumatiky vytvářejí trvale udržitelnou a ekonomicky výhodnější mobilitu

Nízký valivý odpor má pozitivní účinky i na vozidla se spalovacími motory. Snižuje emise CO2, spotřebu, a v důsledku i náklady na provoz. Správci vozových parků mohou díky použití celoročních pneumatik ušetřit i za náklady na výměnu a skladování pneumatik. Nové velikosti AllSeasonContactTM se hodí i pro modely oblíbených firemních vozů, jako jsou Volkswagen Passat (Elegance, GTE) a Škoda Superb (Style, Premium Edition).

Originální vybavení pro značky Volkswagen a Jeep

Výrobci již schválili nové pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A pro modely Volkswagen Transporter a Caddy a rovněž pro Jeep Compass. Celoroční pneumatika Continental je dostupná ve 142 verzích: v šířce od 155 do 275 milimetrů a průměrem 14 až 20 palců.

Společnost Continental doporučuje odbornou prohlídku celoročních pneumatik alespoň jednou ročně. Cílem je kontrola případného poškození a opotřebování.

Dostupné velikosti Continental AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A

215/55 R17 98H XL
215/65 R16 102H XL
235/55 R17 103H XL
205/65 R15 99H XL
235/60 R17 102H

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2021 dosáhla společnost Continental obratu 33,8 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 190 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. 8. října 2021 společnost oslavila 150 let od svého založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 57 000 zaměstnanců, generovala v roce 2021 tržby ve výši 11,8 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby, zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Koncern Continental AG zaměstnává v České republice a na Slovensku  na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire.

www.continental.cz
www.continental-corporation.com