Axis rozšiřuje portfolio v oblasti síťových audiosystémů: uvádí nový ovládací software a stropní reproduktory typu „all-in-one“

Společnost Axis Communications představila novou verzi softwaru AXIS Audio Manager Pro s rozšířenými funkcemi podpory větších síťových audiosystémů. Zároveň uvádí dva nové víceúčelové snadno integrovatelné stropní reproduktory AXIS C1210-E a AXIS C1211-E typu „vše v jednom“, které lze použít k proaktivním varovným hlášením, předávání bezpečnostních pokynů, vysílání obecných živých nebo předem nahraných hlasových zpráv a také k přehrávání hudby na pozadí.

Síťová audiořešení mají celou řadu výhod. Firmám nebo institucím například umožňují efektivně komunikovat se zaměstnanci i zákazníky (klienty), předávat jim okamžitě přirozenou cestou různé informace nebo vytvářet tu správnou atmosféru pomocí hudby z reproduktorů na pozadí.

Nová verze aplikace AXIS Audio Manager Pro

Správa síťového audiosystému ale může být časově i finančně dost náročná, například z důvodu častých a neočekávaných změn nebo potřeby rychlé reakce na různé situace. Axis Communications proto uvádí novou významnou aktualizaci softwaru AXIS Audio Manager Pro, který byl navržen k správě větších a pokročilejších IP audio systémů.

Nová verze s jednotným intuitivním uživatelským rozhraním a neomezenými licencemi přináší rozšířenou funkcionalitu, podporu většího počtu reproduktorů i jejich možné rozdělení do zón. Audiořešení Axis se vyznačují flexibilním přístupem k návrhu systému, který lze přizpůsobit potřebám všech uživatelů. Systém pro správu audia je modulární a veškerou konfiguraci lze provádět tak, aniž byste museli být fyzicky přítomni v místě instalace, tedy vše nastavíte vzdáleně přímo ve prohlížeči. Na rozdíl od analogových systémů lze v AXIS Audio Manager Pro měnit nastavení v reálném čase bez ohledu na fyzickou instalaci a kabeláž zařízení. Software je ideálním řešením v případě potřeby náhlých změn a rychlých reakcí při různých situacích, protože umožňuje upravovat nastavení nejen jednoho zařízení, ale zároveň tisíců dalších v každé zóně. Nechybí ani možnost připravit si dopředu zvukové soubory k přehrávaní a ty pak zařadit do fronty nebo je přehrát okamžitě, kdykoliv to situace vyžaduje.

S neomezeným počtem poskytovaných licencí si zákazníci můžou být jisti, že bude software AXIS Audio Manager Pro vyhovovat jejich potřebám tak, jak se bude rozrůstat jejich podnik. A zatímco aplikace AXIS Audio Manager Pro slouží k podpoře větších a pokročilejších systémů, nadále zůstává k dispozici také menší aplikace AXIS Audio Manager Edge, která je standardní součástí audio zařízení Axis zdarma a je určena k malým až středním instalacím.

Stropní IP reproduktory AXIS C1210-E a AXIS C1211-E

Síťový stropní reproduktor AXIS C1210-E a síťový stropní reproduktor AXIS C1211-E jsou univerzální reproduktory, které umožňují inteligentní a snadné využití zvuku. Oba systémy se liší pouze velikostí a akustickým tlakem. Lze je velice snadno integrovat se softwarem pro správu videa (VMS), VoIP telefony, analytickými a dalšími systémy. Jako všechna síťová audio zařízení Axis se i nové reproduktory připojují ke standardním LAN sítím a používají jediný kabel pro napájení i datové připojení (Power over Ethernet). Reproduktorové systémy, včetně předkonfigurovaného digitálního signálového procesoru (DSP), produkují vždy čistý hlas a disponují vestavěným mikrofonem umožňujícím vzdálené testování stavu nebo i obousměrnou zpětnou hlasovou komunikaci. 

Modely AXIS C1210-E (velký) a AXIS C1211-E (malý) nabízejí flexibilní diskrétní instalaci do podhledu a dodávají se se softwarem pro správu zvuku, který podporuje také management pro uživatele, obsah, správu zón a plánování. Ačkoli se oba reproduktory obvykle používají v interiéru, lze je nainstalovat i v chráněných externích prostorách, například pod okapy budov.

Mezi nové klíčové vlastnosti AXIS Audio Manager Pro patří:

  • přepracované uživatelské rozhraní, nyní ve formě prohlížeče, 
  • podpora větších systémů s více reproduktory (nyní až 5000 reproduktorů a 100 zón),
  • podpora serverů SIP s přechodem na systémy PBX,
  • zlepšené plánování a řízení hlasitosti.

Mezi klíčové vlastnosti AXIS C1210-E a AXIS C1211-E patří:

  • I/O porty, které umožňují integraci s dalšími systémy a zařízeními, jako jsou PIR senzory, tlačítka, stroboskopy a další,
  • vestavěná a dobře viditelná LED dioda pro přidání vizuálních informací o stavu,
  • vstup pro externí mikrofon, který umožňuje použití přídavného mikrofonu v situacích, kdy je řečník daleko od publika,
  • oba reproduktorové systémy mají certifikaci podle normy IP44,
  • zadní box umožňuje bezpečnou instalaci a pomáhá omezit nežádoucí hluk šířící se nad stropem.

Nové síťové reproduktory jsou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů a sítě partnerů společnosti Axis od května 2022 za doporučené koncové ceny 10 000 Kč (AXIS C1211-E) a 11 600 Kč (AXIS C1210-E), licence softwaru AXIS Audio manager Pro je k dispozici za 61 000 Kč.

O společnosti Axis Communications
Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.