Češi se přestávají zajímat o hokej, ukazují data služby Vyhledávání

Praha, 19. května 2022 – Ve Vyhledávání od Seznamu, které alespoň jednou měsíčně používá každý druhý Čech, se začíná odrážet pravděpodobné zklamání českých hokejových fanoušků z dlouhodobě slabých výkonů české reprezentace. Celková hledanost letošního mistrovství světa v hokeji je v porovnání s minulostí nižší o desítky procent.

„Na začátku letošního šampionátu je hledanost s ním spojených výrazů ve srovnání s tím loňským nižší o 44 %. Nad důvody můžeme pouze spekulovat, za vlažným zájmem Čechů stojí pravděpodobně fakt, že medaili přivezli čeští hokejoví reprezentanti z MS naposledy před deseti lety, a i letos by byl výraznější úspěch spíše překvapením,“ říká Tereza Fukátková, datová analytička Seznam.cz.

Lidé ve Vyhledávání od Seznam.cz v souvislosti s hokejovým mistrovstvím nejčastěji zadávají obecný výraz „MS v hokeji 2022“, který jim poskytne přehled o programu, aktuální výsledky zápasů a zpravodajství z mistrovství. Mezi hráči vyhledávání dominují hvězdné posily národního týmu z NHL David Pastrňák a útočník Dominik Simon, který musel tým z blíže neupřesněných osobních důvodů opustit.