Společnost Profika představí na veletrhu v Nitře robotické buňky i nové CNC stroje

Česká firma Profika, která se třicet let zabývá obráběcími stroji, představí vybrané CNC technologie na mezinárodním veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a technologií v Nitře. Návštěvníky seznámí i s robotickými buňkami RoboStack i RoboStack linear, které sama vyvinula.  Již sedmadvacátý ročník veletrhu se koná ve dnech 24. – 27. 05. 2022 na výstavišti Agrokomplex. Profika vystavuje v pavilonu M1, stánek 012. 

Návštěvníci veletrhu mohou po letech covidem vynucené pauzy vidět CNC stroje společností HYUNDAI  WIA a HANWHA  Machine Tool. Profika je jejich výhradním distributorem pro český a slovenský trh. Na strojírenském veletrhu vystaví CNC soustružnické centrum HYUNDAI – WIA L230LMA a CNC dlouhotočný automat švýcarského typu HANWHA XP32S. Dlouhotočný automat je určený pro střední a velkosériovou výrobu z tyčového materiálu až do průměru 32 mm. Díky extrémně rychlému přechycení výrobků do protivřetena a rychlé výměně nástrojů dosahuje stroj zkrácených výrobních časů. Revolverové CNC soustružnicko-frézovací centrum L230LMA je universální stroj, ve kterém lze obrábět jak z tyčového materiálu do Ø65 mm, tak i velké výrobky, nebo odlitky do Ø355 mm. Těžké stabilní lože, robustní revolver, vysoký výkon a kroutící moment na vřetenu dělá ze stroje L230LMA špičku mezi CNC soustruhy ve své třídě.   

„V posledních letech se rovněž výrazně soustředíme na oblast digitalizace a automatizace. Proto jsme v Profice založili sekci robotiky a vyvinuli jsme dvě vlastní robotické buňky, které umíme klientům a jejich provozům přizpůsobit na míru. V Nitře je poprvé představíme na Slovensku,“ vysvětluje Jakub Kaufman, vedoucí robotiky v Profice.

Obě in-house zkonstruované robotické buňky, RoboStack i RoboStack linear, jsou si v základu velmi podobné. Liší se především v systému zásobníku. Klasický RS má automatický otočný věžový zásobník s vodotěsně oddělenými segmenty určený primárně pro menší a střední díly. RS linear disponuje větším, oboustranně výsuvným zásuvkovým zásobníkem s vysokou nosností, a i díky většímu robotu je určen i pro rozměrnější obrobky, odlitky nebo dlouhé hřídele. „Těší nás, že se potkáme se slovenskými odborníky a budeme mít příležitost prezentovat výhody automatizace. Některá čísla jsou totiž poměrně překvapivá – pokud si klient připlatí za robotizaci, návratnost investice do celé technologie se výrazně zrychluje,“ popisuje Kaufman.

Svá řešení pro strojírenství Profika představí v pavilonu M1, u stánku 012.

*****

O společnosti PROFIKA

Strojírenská firma Profika byla založena již v roce 1992, o čtyři roky později se stala výhradním zástupcem koncernu HYUNDAI WIA divize obráběcích a kovoobráběcích strojů pro Českou a Slovenskou republiku. V polovině roku 2004 rozšířila sortiment o produkty dalšího jihokorejského výrobce HANWHA Precision Machinery. Kromě realizace dodávek strojů (tj. CNC soustruhů a vertikálních či horizontálních obráběcích center) a robotických pracovišť, Profika svým klientům poskytuje i servis, školení obsluhy, konzultace a poradenství.

Letos společnost slaví 30. výročí od založení. 

Sídlí v Benátkách nad Jizerou, servisní a prodejní provozovnu má i na Moravě a Slovensku  ve městě Kriváň.Více najdete na www.profika.cz.