Vinograf přichází s oživením své firemní identity a vizuální stránky

Pražská skupina Vinograf se po několika letech rozhodla osvěžit svou vizuální stránku a představuje refresh firemní identity. Ve Vinografu vsadili na jednoduchost a kvalitu, které se odrážejí v celkovém konceptu barů.

Teplé přívětivé barvy nového designu v odstínech bordó, lahvově zelené a oranžové vyjadřují uvolněnou atmosféru, která návštěvníky vinných barů vždy přivítá. Prezentovanou tvář Vinografu pak zastřešuje slogan Otevíráme svět vína symbolizující nejen zážitek, který si návštěvníci z baru odnesou, ale i pokoru a respekt ke každému vinnému milovníkovi.

Zákazníci restaurace budou nyní vídat tabule s novým designem oznamující aktuální menu ze sezónní úrody z kuchyně Dušana Mackoviče včetně kvalitních fotek pokrmů a jejich ingrediencí. Ve stejném duchu se nese i grafika a fotografie denní nabídky obědů a vín, kterou mohou zákazníci sledovat na stránkách Vinografu a sociálních sítích. Z prvních dubnových vizuálů večerního menu tak vedle lákavých chutných jídel díky detailu tulipánů, medvědího česneku a vychlazeného růžového vína vyloženě sálá jaro. Ten aktuální květnový pak zve na svěží večerní menu s chřestem v hlavní roli, které si za teplejších večerů bude možné vychutnat na již otevřené letní zahrádce.

Oživení designu se dočkaly i minimalistické piktogramy znázorňující pro Vinograf typické symboly jako vinnou sklenici, sýr, uzeniny, kávu či vývrtku a loga Vinografích festivalů Riesling rocks a Pinot Swings, kterými již tradičně bar zahajuje a končí letní sezónu.  Zákazníci si také z kamenné prodejny Vinoshop odnesou nákup v nové papírové tašce s logem skupiny.

O Vinografu

Vinograf je gastronomický koncept práce s vínem založený na zážitku. Jsme profesionálové, a to v našem pojetí znamená dobrou službu jakémukoli zákazníkovi, ať už je to odborník, nadšený amatér nebo naopak víno nezná. Ke každému zákazníkovi přistupujeme s pokorou a respektem, víno nás baví a rádi jeho svět otevíráme ostatním. Vinograf, to jsou jsou vinné bary, restaurace, sklep, obchod s vínem a delikatesami, vinný e-shop a aktivity s vínem jako např. festivaly vína a hudby, degustační programy, dále služby osobního sommeliera, vinného asistenta a další. Vinograf také nabízí zážitky teplé wine friendly kuchyně založené na snoubení vína a jídla.

Vinograf nabízí na tisíc vín z celého světa, z nichž kterékoli můžete ochutnat na skleničku, k němu skvělou nabídku sýrů a uzenin podávanou příjemným erudovaným personálem v přátelské atmosféře. My ve Vinografu neustále hledáme, ochutnáváme, zkoumáme a sledujeme, co se ve světě vína děje, abyste jej Vy mohli objevovat.