Přecházíme na nový pojivový systém

Brno, 24. května 2022. Líšeňská Slévárna HEUNISCH v průběhu května začíná používat nový pojivový systém. Novinka by měla přinést pozitivní efekt v podobě snížení TOC emisí. 

Výroba jader a forem je ve slévárně založená na samotuhnoucí směsi s pojivovým systémem. „Rozhodli jsme se od května v sériové výrobě aplikovat nové jádrové pojivo. Podle posledních poznatků by jeho užívání mělo snižovat množství TOC látek, které se uvolňují při styku jader s tekutým kovem, a tím omezovat případné nežádoucí pachové vjemy,“ říká Jens Heunisch, generální ředitel brněnského podniku. 

„Původně jsme s jeho nasazením počítali od září.  Zkoušky a testy jsme maximálně urychlili, takže jej do výroby můžeme nasadit už nyní,“ doplňuje Jens Heunisch. Slévárna koncem loňského roku prováděla laboratorní zkoušky, v lednu realizovala interní zkoušky a v březnu pojivo testovala v provozu při výrobě jader. Testy prokázaly, že při jeho použití klesají hodnoty pachových emisí zhruba o dvacet pět procent.  

Slévárna HEUNISCH bude první slévárnou šedé litiny v ČR, která pracuje s tímto pojivovým systémem. 

Slévárna HEUNISCH v Brně vyrábí produkty, které vyváží do celého světa, ale i na domácí trh. Jedná se například o převodovky, rozvodovky, nápravy, bloky motorů, hlavy válců a jiné odlitky pro zemědělský, stavební, železniční, důlní průmysl, klimatizační techniku a jiné. Mezi její odběratele patří např. Volvo, SEW, ZF Passau, GEA nebo špičkové zemědělské traktory Fendt, John Deere, Claas, Lombardini, nebo brněnský Zetor.

Přiřaďte si nás na:

FB (facebook.com/slevarnaheunischbrno) 

Twitter (twitter.com/SlevarnaB) 

Sledujte nás na: https://www.heunisch.eu/cs/podnik/aktuality