Raiffeisen – Leasing nabízí firmám snadnou cestu k fotovoltaice na střechu

Raiffeisen – Leasing umožní firmám snadno získat vlastní střešní fotovoltaiku a ušetřit tím na platbách za energie. Podnikatelům nabízí pomoc při získání dotace spolu s výhodným financováním solární elektrárny na pokrytí vlastní spotřeby. Díky optimální kombinaci služeb si mohou vlastní zdroj levné a čisté energie jednoduše pořídit i menší a střední firmy.

Raiffeisen – Leasing nově nabízí balíček služeb, s jehož pomocí si firmy jednoduše mohou pořídit fotovoltaickou elektrárnu na střechy svých budov a ušetřit tím náklady na energie. Expertní tým dotačních poradců při Raiffeisen – Leasing pomůže firmám zjistit, zda mají na dotaci nárok, z jakého programu a v jaké výši, poradí jim s podmínkami čerpání a případně i s vyřízením samotné žádosti o podporu.

Zájem o vlastní dostupné zdroje energie výrazně roste. Podnikatelé tak reagují na současné ceny elektřiny a plynu, ale získávají tím i strategickou výhodu do budoucna v podobě nižší závislosti na dalších výkyvech energetických komodit. To je důležité zejména pro menší firmy, které nemají tak velký prostor vstřebat cenové skoky. Naše nová služba jim cestu k větší soběstačnosti usnadní a pomůže využít vhodné nástroje podpory, které se v současnosti nabízejí,” uvádí k novince Přemysl Beneš, obchodní ředitel společnosti Raiffeisen – Leasing.

Raiffeisen – Leasing zájemcům z řad firem zajistí financování samotné střešní solární elektrárny, konkrétně formou úvěru až na deset let. Jde o elektrárny s instalovaným výkonem do 1 MWp, které obvykle vystačí na pokrytí potřeb většiny provozů, například i v zemědělství nebo logistice. Pokud by ale firemní elektrárna vyráběla více, může přebytek elektrické energie prodat do sítě. 

O dotaci na firemní fotovoltaiky je možné žádat zejména v Národním plánu obnovy, kde jsou na tyto účely alokovány celkem 4 mld. Kč. Žádosti mohou podnikatelé podávat do konce léta. Součástí balíčku služeb od Raiffeisen – Leasing je i zajímavé pojištění solárních panelů i dalších součástí celé instalace. V případě zájmu klienta je možné individuálně připravit i projekt financování větší fotovoltaické instalace, ta se ale bude řídit jinými podmínkami, které jsou běžné pro velké korporátní klienty. Informace o financování firemních fotovoltaik jsou k dispozici na webu www.rl.cz .

Raiffeisen – Leasing působí na českém trhu od roku 1994 jako součást skupiny Raiffeisen. Je členem České leasingové a finanční asociace, která ho opakovaně zařadila na první místo v oblasti nebankovního financování nemovitostí. Kromě financování nemovitostí nabízí Raiffeisen – Leasing široké portfolio služeb zejména pro firemní potřeby, ale také pro soukromé osoby. Zajišťuje nebankovní financování osobních i nákladních vozů, strojů, zařízení, technologií, transportní, zdravotnické nebo zemědělské techniky, ale také lokomotiv, vagonů či letadel. Finance poskytuje prostřednictvím leasingu či úvěru, v případě firemních flotil zajišťuje také operativní leasing s širokou škálou služeb.

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o., je univerzální leasingová společnost, která poskytuje komplexní nabídku finančních produktů určených pro financování nemovitostí i movitých předmětů, zejména osobních i nákladních vozů, strojů, zařízení, technologií, transportní, zdravotnické nebo zemědělské techniky, ale také lokomotiv, vagonů či letadel. Finance poskytuje prostřednictvím leasingu či úvěru, v případě firemních flotil zajišťuje také operativní leasing s širokou škálou služeb. Dlouhodobě patří mezi lídry nebankovního financování nemovitostí na českém trhu. Raiffeisen – Leasing je součástí rakouské skupiny Raiffeisen a v České republice působí již od roku 1994. Je členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA).