Všude, kde potřebujete. GLS spustila kampaň s cílem zdvojnásobit počet výdejních míst GLS Parcel Shop

Praha, 30. května 2022 – Chybí ve vašem městě, obci, ulici či oblíbené prodejně výdejní a podací místo pro vaše balíky? Mezinárodní balíkový přepravce GLS spustil kampaň na rozšíření a vylepšení sítě svých Parcel Shopů po celé České republice. Kampaň s názvem „Všude, kde potřebujete“ odstartovala před pár dny a už má na kontě přes 40 zajímavých tipů na nová výdejní místa. Síť GLS Parcel Shopů je aktuálně jednou z nejrychleji rostoucích sítí výdejních míst na českém trhu. Množství GLS Parcel Shopů za uplynulý půlrok narostlo o 70 % na celkových 1100. V plánu je toto číslo do konce roku minimálně zdvojnásobit. Dle průzkumu, který společnost každoročně realizuje pomocí aplikace Instant Research, vzrostl zájem o výdejní místa za posledních sedm let trojnásobně. Lidé mohou navrhovat lokality pro nová výdejní místa na www.gls-group.com

Obliba výdejních míst rok od roku stoupá. Podle průzkumu společnosti GLS realizovaného pomocí online aplikace Instant Research letos v únoru v nich vyzvedává nebo odesílá balíky již 39 % lidí. To je 3krát více než v roce 2016, kdy tuto službu využívalo pouze 12 % lidí. Hlavním důvodem je časová nezávislost na kurýrech i úspora financí za přepravné. Jen zlomek lidí (4 %) nevyužívá výdejní místa vůbec. Balíkový přepravce GLS se proto rozhodl významně navýšit množství svých výdejních míst po celé republice a dále zvyšovat jejich kvalitu. V rámci kampaně „Všude, kde potřebujete“ mohou lidé sami navrhnout lokality, na nichž jim výdejní místa chybí. Za první dva týdny se sešlo již přes 40 tipů. I za pomoci této kampaně tak chce GLS svou síť Parcel Shopů do konce roku rozšířit o stovky dalších a zapojit do ní i stále oblíbenější balíkomaty. V současné době GLS provozuje více než 1100 výdejních míst s ambicí toto číslo letos zdvojnásobit. 

„Výdejní místa dnes využívá více než třetina populace bez ohledu na věk nebo místo bydliště. Z toho důvodu jsme se rozhodli významně navýšit počet GLS Parcel Shopů po celé republice a zapojit do toho také naše zákazníky. Přeci jen oni nejlépe vědí, kde GLS Parcel Shop potřebují. Může se jednat například o jejich oblíbené prodejny, kde pravidelně nakupují po cestě z práce. Všechny návrhy pečlivě prověříme a uděláme maximum proto, aby v dané lokalitě bylo naše výdejní a podací místo otevřeno co nejdříve,“ uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.  

Více informací a možnost navrhnout lokality na: www.gls-czech.com/navrhnete-gls-parcelshop

Pro více informací navštivte naše webové stránky gls-group.com

O GLS Group 

GLS Group je předním poskytovatelem mezinárodní balíkové přepravy. Společnost svým zákazníkům napříč 40 zeměmi poskytuje spolehlivé a kvalitní zásilkové služby doplněné o nákladní a expresní služby. Díky rozsáhlé mezinárodní síti a výborným znalostem lokálního trhu mohou zákazníci očekávat bezproblémové, flexibilní a osobní služby napříč Evropou i mimo ni. GLS rovněž působí prostřednictvím dceřiných společností, které má ve stoprocentním vlastnictví také v Kanadě a na západním pobřeží USA. Síť GLS se skládá ze 120 ústředních a regionálních překladišť a z 1 600 dep, které jsou podporovány přibližně 37 000 dodávkami a 4500 nákladními vozy. GLS zaměstnává přibližně 21 000 lidí.  V roce 2021/22 dosáhla společnost GLS rekordních zisků ve výši 5 miliard EUR a navzdory globálním výzvám doručila 870 milionů balíků.