Advokátní kancelář Arrows otevírá pobočku v Českých Budějovicích. Chce se zaměřit na celý kraj i sousední státy

Česká advokátní kancelář Arrows, do které v minulém roce vstoupil německý poradenský gigant ETL, otevírá moderní zázemí pro všechny klienty z Jihočeského kraje. Díky vybudované mezinárodní síti působí Arrows ve více než 70 zemích světa, kde poskytuje komplexní služby v oblasti práva, daní a dalšího specializovaného poradenství. Budějovickou pobočku povede zkušený advokát s mezinárodní praxí Petr Valent.

Strategické vedení Arrows považuje jižní Čechy za region s velkým potenciálem, který se znásobí dokončením dálnice D3. Tradičně navíc kraj těží ze sousedství s Německem a Rakouskem. Právě investice firem z těchto zemí pomohly region dále rozvíjet.

„Čím dál více jihočeských podniků i fyzických osob ale nyní naopak investuje v příhraničí – rozvíjí se vzájemný obchod a lidé mají zájem o koupi zahraničních nemovitostí, především v blízkých Alpách,“ říká Petr Valent vedoucí advokátní kanceláře Arrows v Českých Budějovicích. „I proto cítíme, že nastal správný čas zde začít budovat náš byznys. Mnoho místních podnikatelů zvažuje export svých produktů za hranice a díky našim zkušenostem a spolupracujícím advokátním kancelářím v zahraničí umíme klienta nejen provést veškerým právním procesem, od analýzy podmínek vstupu daného produktu na daný trh, až po získání potřebných licencí a přípravu smluv, ale zároveň mu tam najít vhodné obchodní partnery.”

Hlavní myšlenkou Arrows je na jihu Čech vybudovat advokátní kancelář, která bude moct obsloužit klienty bez ohledu na složitost, odbornost či velikost kauzy. Za tím účelem budou budějovický tým tvořit odborníci na různé oblasti práva, ke kterým se přidají i specialisté na daně, pojištění a dotace, aby klienti, a to nejen z řad podnikatelů, mohli získat komplexní poradenství pod jednou střechou.

„Dlouhodobě hledáme nové partnery pro rozšiřování Arrows filozofie, tedy samostatnost založenou na silné podpoře značky. Petr Valent je ztělesněním této vize,” říká Jakub Dohnal, jeden z partnerů advokátní kancelář Arrows.

O Arrows:

Arrows vzniklo spojením několika advokátních kanceláří v roce 2018. Od té doby se skupina rozrostla více než trojnásobně a kromě jiného se spojila s německou poradenskou společností ETL. Dnes má v České republice více než desítku kanceláří a kontaktních míst, po celém světě působí ve více než 70 zemích.