Triatlonové závody Challenge Family na virtuální platformě ROUVY startují už dnes!

Vimperk, 2. června 2022 – ROUVY, světová mobilní platforma virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce spolupracuje s Challenge Family už druhým rokem. Jeden z největších světových závodů dálkových triatlonů Challenge Family přináší v červnu 4 závody a Challenge Family výzvu. Zapojit se mohou opět sportovci po celém světě, aniž by museli opustit pohodlí domova. DATEV Challenge Roth získává neuvěřitelnou návštěvnost až 260 000 lidí.

Challenge Family se snaží poskytnout všem triatlonistům neopakovatelný zážitek. Jeho součástí jsou i online závody s profesionálními hvězdami, do kterých se mohou zapojit sportovci jakékoliv úrovně a schopností. Challenge Family a ROUVY vyhlašují měsíc červen jako plný virtuálních závodů na různých ikonických místech: Roth, Kaiserwinkl-Walchsee (startuje dnes v 19 h), St Polten, Wales a Gunsan-Saemangeum – zde všude jsou k dispozici přípravné jízdy na oficiální závody. 

Ti, kteří dávají přednost méně konkurenčnímu formátu, jsou vítáni, aby si vyzkoušeli výše uvedené čtyři trasy během jednoho měsíce podle vlastního časového plánu. „Triatlon je  disciplína i zábava, spojuje tři sporty najednou a my se společně snažíme, aby vztah sportovců k jejich tréninkové základně byl nejen skvělý, ale i motivující. Výzva Challenge Family v nesoutěžním formátu umožňuje, aby si závody každý zajel podle svých možností, avšak ve stejném termínu – do 25. června,“ uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY s tím, že i ROUVY má vlastní želízko v ohni. Registrace na výzvu probíhají zde

„DATEV Challenge Roth se stala reprezentativní známkou nejlepších závodů světového sportu ve své třídě a jsme tak rádi, že nyní můžeme nabídnout přístup k ní skutečně všem na světě,“ řekl Jort Vlam, CEO Challenge Family. „Je úžasné vidět, jak je připojení snadné a dostupné  pro každého sportovce odkudkoli a mohou si užít stejné místo, stejný závod, na stejné úrovni jako profesionálové nejvyšší úrovně, např. Patrick Lange nebo Anne Haug.“

Harmonogram virtuálních akcí na červen (běží do 25. 6.):

  • June 2   | Challenge Kaiserwinkl-Walchsee | 40km
  • June 9   | DATEV Challenge Roth powered by hep | 40km
  • June 16 | Challenge Family St Polten | 90km  
  • June 23 | Challenge Geraardsbergen

Na ROUVY, které patří do portfolia investiční skupiny Pale Fire Capital, našly svůj virtuální tréninkový domov už tisíce triatlonistů z celého světa. Pomocí kombinace záznamů ze skutečného života a technologií přináší radost ze sportovních zážitků i z exotických přírodních lokalit, aniž by účastník opustil pohodlí domova, či musel investovat do letenek a ubytování.

Další detaily a registrace na závody Challenge Family v sekci eventy zde, všechny ROUVY závody zde

Challenge Family je nejrychleji rostoucí globální triatlonová série. S 33 středními a dlouhými tratěmi ve 27 zemích a tratěmi v ikonických destinacích je každý závod Challenge Family jiný. Rodinné závody Challenge, které se zaměřují na poskytování závodu sportovcům všech věkových kategorií a schopností v průběhu celého života, poskytují nezapomenutelné zážitky, které zachycují všechny zážitky a emoce tohoto inspirativního sportu. 

ROUVY, které se v srpnu 2021 stalo součástí investorské skupiny Pale Fire Capital, aspiruje na světovou jedničku v žebříčku cyklo aplikací a stalo se jasnou volbou pro nejrealističtější indoor trénink. Díky síle rozšířené reality a 3D avatarům kol přináší světové cyklotrasy přímo až do pohodlí domova. Stovky cyklotras v rozšířené realitě, včetně skvostů jako Mont Ventoux, Stelvio a Cap de Formentor nebo téměř 10 000 skutečných tras pomůže sportovním nadšencům udržet svou fit kondici, motivaci i příležitost jezdit v týmu s přáteli v jakékoli době a jakémkoliv počasí.

Značka ROUVY vznikla v roce 2017. Zakladatelé Petr a Jiří Samkovi vymysleli zcela novou technologii augmented route (technologie, která kombinuje reálné 2D venkovní záběry s uměle vytvořenými vytváří 3D virtuální prostředí). Tato poměrně unikátní technologie simuluje indoor trénink v prostředí reálných cyklotras, včetně zátěže a výškového profilu trasy. V nabídce je několik tisíc tras, stovky v rozšířené realitě, spolupracují se světovými organizátory La Vuelta, Challenge Family nebo Tour de Suiss

e. Nyní rozvíjejí prostředí i pro běžce. Ačkoli mají nejvíce zákazníků v USA a stali se světovým hráčem v cyklo aplikacích (momentálně atakují čelní pozice žebříčku), zůstávají jako patrioti ve Vimperku a podporují cyklistiku u dětí na své alma mater.   

Brand: ROUVY, Firma: Virtual Training s.r.o., Brand identity: story and details