GPS navigace Sygic je součástí všech nových vozů ŠKODA a Volkswagen vyráběných v rámci strategie INDIA 2.0

Společnosti Sygic a ŠKODA AUTO Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL) se dohodly na integraci GPS navigace Sygic do vozů společnosti SAVWIPL vyráběných v rámci strategie INDIA 2.0 a do budoucích modelů vyrobených do roku 2029. Prvními modely se systémem Sygic na palubě jsou ŠKODA KUSHAQ a SLAVIA a také Volkswagen Taigun a Virtus.

Sygic je přední navigační aplikace do automobilů dostupná na platformě Faurecia Aptoide Automotive App Store, která výrobcům automobilů a jejich zákazníkům nabízí bezpečný, propojený a aktualizovatelný obchod s aplikacemi. Ekosystém Faurecia Aptoide již nabízí více než 200 aplikací a jako řešení pro obchod s aplikacemi si jej vybralo několik výrobců automobilů. Řešení společnosti Faurecia rovněž pohání platformu infotainmentu MIB Regio skupiny VW Group. Díky tomuto partnerství najdou řidiči ve všech nových vozech ŠKODA a Volkswagen vyráběných v Indii v letech 2021 až 2029 zabudovanou a připravenou GPS navigaci Sygic.

Navigace funguje offline a uživatel k ní nepotřebuje datové připojení. Na druhou stranu majitelé nepotřebují profesionální servis pro pravidelné aktualizace aplikace a map. Místo toho mohou navigaci aktualizovat přes internet, když ji spárují se svým mobilním zařízením sloužícím jako Wi-Fi hotspot. Obsah map dodává společnost MapmyIndia, přední indický poskytovatel digitálních map, a IOT technologií založených na poloze. Mapy MapmyIndia v Indii poskytují bezkonkurenční pokrytí, přesnost, podrobnosti a funkce, protože pokrývají 99,5 % indické silniční sítě, více než 8000 měst a městských oblastí a více než 800 000 vesnic a venkovských obydlí s více než 30 miliony rezidenčních adres a bodů zájmu ve více než 1000 kategoriích.

„Z automobilu se stalo mobilní zařízení, ve kterém můžete používat oblíbenou navigaci a snadno aktualizovat všechny její funkce včetně map. Jsme rádi, že můžeme společnosti ŠKODA AUTO Volkswagen India Pvt. Ltd. a jejím zákazníkům na čtvrtém největším automobilovém trhu na světě poskytnout plnohodnotnou offline navigaci a možnost zakoupení našich služeb Premium+ s živými dopravními informacemi a dalšími službami,“ řekl Štefan Jančiga, viceprezident společnosti Sygic pre oblast Automotive.

O SPOLEČNOSTI SYGIC

Společnost Sygic, která byla založena v roce 2004 v Bratislavě je v žebříčku Deloitte Fast 50 Company a v roce 2012 byla zařazena do žebříčku Deloitte’s Fast 500 EMEA. V roce 2009 společnost Sygic uvedla na trh vůbec první podrobný navigační systém pro iPhone. Společnost se stala prvním dodavatelem offline navigací, který podporuje Apple CarPlay a Google Android Auto™.

GPS navigace Sygic je nejoblíbenějším počinem od Sygicu a celosvětově zaznamenala více než 200 miliónů stažení. Přídavek Traffic Lights pro aplikaci GPS Sygic Navigation si vysloužil od poroty složené z předních technologických expertů cenu pro nejlepší inovaci CES 2020.

Za režim EV (pro elektromobily) v aplikaci Sygic GPS Navigation a další řešení si společnost Sygic vysloužila ocenění Global Champion Award 2021. Významně totiž přispívá k udržitelnému rozvoji Evropy na základě inovací.

Řešení společnosti Sygic využívají celosvětově k navigaci už také více než tři miliony profesionálních řidičů a dva tisíce flotil.

Majoritním akcionářem společnosti Sygic je W. A. G. Payment solutions (Eurowag), která je přední integrovanou platformou pro platby a mobilitu v Evropě.