Zalando získalo většinový podíl v Highsnobiety, propojuje obsah a obchod

  • Zalando získalo většinový podíl v Highsnobiety, vlivné globální módní a lifestylové mediální značce
  • Highsnobiety bude působit jako strategický a kreativní konzultant společnosti Zalando, posílí její schopnosti vyprávění inspirativních příběhů a kurátorství sortimentu
  • Highsnobiety si zachová svou redakční nezávislost, přičemž práce kreativní agentury zůstane plně autonomní a struktura řízení se neměnná; zakladatel a CEO, David Fischer, si ponechá menšinový podíl

BERLÍN, 15. ČERVNA 2022 // Zalando, jedna z předních evropských online platforem pro módu a životní styl, a Highsnobiety, globální průkopník kultury tzv. Nového luxusu, společně oznámili, že Zalando v Highsnobiety získalo většinový podíl.

Obě společnosti spojí své síly a stanou se lídry v zapojení a inspirování zákazníků. Vzájemně využijí své silné stránky, které se doplňují, a to spojení kulturní relevance a vhledu Highsnobiety, její autority v oblasti módy a zkušenosti s vyprávěním příběhů s módní sítí Zalando, jejím e-commerce know-how a provozními schopnostmi.

Zatímco bude Highsnobiety pokračovat ve své nezávislé činnosti, bude zároveň působit jako strategický a kreativní konzultant, který pomůže Zalandu rozvíjet nové oblasti a formáty zaměřené na inspiraci na této platformě. Jedinečné schopnosti Highsnobiety se budou podílet na ambicích Zalanda začlenit inspirativní zážitky do zákaznické cesty a vytvořit tak vzrušující a poutavé online prostředí pro spotřebitele i značky. Připojení ke skupině Zalando umožní Highsnobiety využít odborné znalosti a zdroje Zalanda k posílení vlastních schopností v oblasti e-commerce.

Blog Highsnobiety založil v Berlíně v roce 2005 David Fischer jako předzvěst propojení streetwearu a luxusní módy. Dnes Highsnobiety sestává z vydavatelské sekce, kreativního poradenství a kurátorské obchodní platformy a patří k nejvlivnějším globálním hlasům v oblasti nového luxusu a kultury obecně. Spojení s Highsnobiety urychlí ambice Zalanda stát se špičkovou destinací pro streetwear, nový luxus a módní inspiraci, zejména pro mladší, módně orientované spotřebitele.

„Společnost Highsnobiety si osvojila umění měnit příběhy v produkty a produkty v příběhy. Jsem nadšený, že můžeme naše schopnosti zapojit do úsilí Zalanda o módní inspiraci a společně přetvořit budoucnost obsahu a obchodu. Stejně tak jsem nadšený, že mohu využít bezkonkurenčních zkušeností Zalanda v oblasti škálování e-commerce platforem a přenést svou celoživotní pracovní vášeň na další úroveň,“ říká David Fischer, zakladatel a CEO Highsnobiety.

„Obě naše společnosti sdílejí vášeň pro budování silných partnerství se značkami a umožňují značkám inspirovat veřejnost svými produkty a příběhy. Partnerství s Highsnobiety nám umožní mnohem rychleji realizovat naši ambici nabízet zákazníkům co nejrelevantnější a nejpoutavější – a také nejpohodlnější – nákupní zážitek. Nemohu se dočkat, až se naše společná vize zhmotní a budeme společně utvářet budoucnost módního obsahu v oblasti obchodu,“ dodává David Schneider, spoluzakladatel a co-CEO Zalanda.

Jako součást dohody si Highsnobiety zachová redakční a kurátorskou autonomii, vydavatelská a agenturní činnost zůstane plně nezávislá. Highsnobiety budou i nadále řídit její dva generální ředitelé, David Fischer a Jürgen Hopfgartner. Zakladatel David Fischer si ponechá menšinový podíl. 

Všechny strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat finanční podrobnosti. Společnosti Highsnobiety při této transakci radily společnosti Liontree, V14 – Vogel, Heerma & Waitz a Taxess. Společnosti Zalando poskytovaly poradenství společnosti White&Case, PwC a McKinsey.

O SPOLEČNOSTI ZALANDO 

Zalando (https://corporate.zalando.com) je jednou z předních evropských módních a lifestyle online platforem a byla založena v Berlíně v roce 2008. Našich téměř 49 milionů aktivních zákazníků na 25 trzích oblékáme od hlavy až k patě: od oblečení, obuvi, doplňků až po beauty produkty. Do našeho sortimentu mezinárodních značek patří jak světoznámá jména, tak místní labely. Naše platforma platí za ultimátní destinaci přinášející inspiraci, inovaci a interakci ve světě módy. Jako nejvíce trendy technologická společnost v Evropě vytrvale pracujeme na nalezení digitálních řešení pro každý aspekt cesty k módě: pro zákazníky, obchodní partnery a každého, kdo hraje klíčovou roli v příběhu firmy. Naším cílem je být prvním místem, kam zákazníci zamíří, když pomyslí na módu – tzv. Starting Point for Fashion, a zároveň udržitelnou platformou s pozitivním dopadem na lidi i planetu.

O SPOLEČNOSTI HIGHSNOBIETY

Highsnobiety je značka určena nové generaci kulturních průkopníků. Naším posláním je objevovat a propagovat to nejlepší, co naše kultura nabízí, propojovat lidi skrze lásku ke stylu a podporovat komunitu začínajících tvůrců. Highsnobiety je vždy napřed a zaměřuje se na objevování toho, co bude následovat. Společnost Highsnobiety, kterou v roce 2005 založil generální ředitel David Fischer, je globální firma se sídlem v Berlíně a kancelářemi v New Yorku, Los Angeles, Londýně, Amsterdamu, Sydney a Miláně. Jsme digitální mediální a kulturní poradenská společnost na pomezí stylu, umění, designu a technologií, která poskytuje platformu pro značky a lidi, pro které jsme zapálení.