Nové cenově dostupné síťové kamery Axis jsou navržené tak, aby byly dobře vidět

Společnost Axis Communications uvádí na trh novou generaci boxových kamer AXIS série M11, které nabízejí vynikající kvalitu obrazu i za zhoršených světelných podmínek. Navrženy jsou jako viditelný odstrašující prostředek, který pomáhá odradit od vniknutí na cizí pozemek a dalších nežádoucích aktivit.

Nové kamery jsou dostupné ve vnitřním provedení –  jde o model AXIS M1135 Mk II s rozlišením 2 MPx a AXIS M1137 Mk II nabízející 5 MPx rozlišení – nebo se v případě venkovních modelů AXIS M1135-E Mk II a AXIS M1137-E Mk II dodávají v ochranném krytu. Tyto kompaktní kamery nabízejí vynikající kvalitu obrazu vhodného k použití v široké škále různých aplikací. Kamery podporují PoE i redundantní stejnosměrné napájení a tím umožňují snadnou a flexibilní instalaci v interiéru i exteriéru a ochranu dat v případě výpadku napájení.  Obsahují také CS držák s podporou motorizovaných objektivů i-CS, které umožňují vzdálený optický zoom a přizpůsobení optiky kamer pro konkrétní instalace. 

Preventivní odstrašující efekt

Kamery řady AXIS M11 jsou navrženy jako viditelný odstrašující prostředek, který potenciálním pachatelům dává najevo, že je sledujete, a pomáhá zabránit vniknutí na cizí pozemek a dalším nežádoucím aktivitám. Poskytují dobře viditelný, pevný úhel záběru, takže je snadno vidět, kam přesně kamera míří. Modely připravené k venkovnímu použití jsou navíc uzavřeny v pouzdru se stupněm krytí IP66, IK10 a NEMA 4X, který chrání kameru před vodou, korozí, prachem a nárazy. 

Skvělá kvalita zvuku a obrazu

Tyto kompaktní boxové kamery s rozlišením 2 nebo 5 MPx, vybavené pokročilými funkcemi Axis Lightfinder a Axis Forensic WDR, zajišťují věrné barvy a skvělé detaily i při práci v náročných světelných podmínkách nebo téměř v úplné tmě. Oba vnitřní modely mají integrovaný mikrofon a oba venkovní modely nabízejí zvukový vstup pro mikrofon a záznam videa se zvukem v přesně vymezeném prostoru. Díky technologii edge-to-edge lze tyto kamery propojit také přímo s reproduktory Axis, například AXIS C1310-E Network Horn Speaker, a tím zesílit jejich odstrašující účinek ještě zvukovou výstrahou. 

Kamery také disponují funkcí AXIS Object Analytics, která umožňuje detekovat a klasifikovat lidi a vozidla, a také technologií Axis Zipstream s podporou kodeků H.264/H.265, která výrazně snižuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložiště. Standardní výbava kamer Axis zahrnuje  i funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a chrání systém jako celek. Součástí kybernetické bezpečnosti jsou také podepsaný firmware a zabezpečené spouštění, které zajišťují pouze instalaci oficiálního autorizovaného firmware, který nebyl kompromitován. 

Mezi klíčové vlastnosti nových kamer AXIS série M11 patří:

  • vynikající kvalita obrazu v rozlišení 2 MPx a 5 MPx,
  • technologie Lightfinder a Forensic WDR,
  • vnitřní modely mají vestavěný mikrofon pro záznam zvuku,
  • venkovní modely disponují zvukovým vstupem (pro mikrofon),
  • pokročilá detekce pomocí AXIS Object Analytics,
  • funkce kybernetické bezpečnosti,
  • podpora i-CS objektivů.

Nové kamery řady AXIS M11 budou v České republice k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučené koncové ceny 10 400 Kč (AXIS M1135 Mk II), 12 400 Kč (AXIS M1137 Mk II), 12 900 Kč (AXIS M1135-E Mk II) a 14 900 Kč (AXIS M1137-E Mk II).

O společnosti Axis Communications
Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.