Společnost Kingston Digital doplňuje řadu DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2 o flash disk s konektorem USB-A

 •  Nejmodernější rozhraní USB 3.2 Gen 2 Type-A
 • Vysoká rychlost a velká kapacita

Praha – 12. července 2022 – Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, pobočka Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila rozšíření svojí řady USB flash disků o model DataTraveler® Max Type-A. Ten navazuje na model DataTraveler® Max s rozhraním USB Type-C®1 a doplňuje tak řadu vysoce výkonných USB flash disků nové generace Kingston DT Max. Oba disky podporují nejnovější standard USB 3.2 Gen 2.

Řada DataTraveler Max (DT Max) nabízí rekordní rychlosti až 1 000 MB/s při čtení a 900 MB/s při zápisu2, což z ní dělá jedno z nejrychlejších řešení USB disků na trhu v tomto provedení. Disk DT Max je navržen tak, aby se dal snadno přenášet a používat. DT Max s konektorem USB-A má pouzdro vínově červené barvy, zatímco předchozí DT Max s konektorem USB-C je celý černý, takže se tyto modely dají lehce rozlišit. Konektor je chráněn speciálním rýhovaným krytem, který lze snadno vysunout jediným pohybem. Díky špičkové rychlosti a velké kapacitě disku až 1 TB3 můžete pohodlně ukládat a přenášet velké digitální soubory, jako jsou fotografie s vysokým rozlišením, 4K/8K videa nebo velmi kvalitní hudební nahrávky. Užitečným doplňkem je i poutko pro uchycení do kroužku na klíče a LED indikátor stavu. To vše dělá z disku DT Max ideální úložiště dat pro uživatele na cestách.

„Řada USB flash disků DT Max, která nabízí nekompromisní rychlost a úložný prostor na podporu kreativní tvorby a plnění dnešních nároků na kvalitní obsah, nyní podporuje USB porty typu C i typu A,“ řekl Tiago Gomes, obchodní manažer pro flash disky společnosti Kingston. „Zavedení verze s konektorem USB-A do přelomové řady DT Max obohacuje sortiment vysoce výkonných řešení společnosti Kingston v kategorii USB úložišť dat.“

Řada DataTraveler Max je k dispozici v kapacitách 256 GB až 1 TB a vztahuje se ni pětiletá záruka s bezplatnou technickou podporou. Více informací najdete na kingston.com.

Vlastnosti a specifikace flash disků řady DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2:

 • Nejnovější standard USB 3.2 Gen 2: Bleskový přenos souborů s neuvěřitelnou rychlostí až 1 000 MB/s při čtení a 900 MB/s při zápisu.
 • Nekompromisní úložiště: K dostání v řadě velkých kapacit od 256 GB do 1 TB, aby uživatelé mohli snadno přepravovat svoji digitální knihovnu na cestách.
 • Dvě možnosti připojení: Verze s konektorem USB Type-C®1 nebo Type-A pro podporu nejnovějších i starších notebooků a stolních počítačů a zajištění bezproblémového přenosu souborů.
 • Unikátní design: Praktický posuvný uzávěr ovládaný jednou rukou, LED indikátor stavu a poutko pro kroužek na klíče.
 • Kapacity3: 256 GB, 512 GB, 1 TB
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 2
 • Rychlost2: Čtení až 1 000 MB/s, zápis až 900 MB/s
 • Rozměry: 
  • Typ C: 82,17×22,00×9,02 mm
  • Typ A: 91,17×22,00×9,02 mm
 • Hmotnost:
  • Typ C: 12 g
  • Typ A: 14 g
 • Provozní teplota: 0–60 °C
 • Skladovací teplota: −20–85 °C
 • Záruka/podpora: 5letá záruka, bezplatná technická podpora
 • Kompatibilita: Windows® 11, 10, 8.1, Mac OS® (v. 10.14.x +), Linux (v. 2.6.x +), Chrome OS™
Flash disk DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2 Type- A
OznačeníKapacita
DTMAXA/256GB256 GB
DTMAXA/512GB512 GB
DTMAXA/1TB1 TB
Flash disk DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2 Type-C
OznačeníKapacita
DTMAX/256GB256 GB
DTMAX/512GB512 GB
DTMAX/1TB1 TB

1 USB Type-C® a USB-C® jsou registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

2 Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití.

3 Část kapacity uvedené na flash paměťovém zařízení se používá pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita pro ukládání dat je tedy menší, než jaká je uvedena na produktech. Další informace najdete v příručce Kingston Flash Memory Guide.

Více informací najdete na kingston.com.

Informace o společnosti Kingston můžete najít zde: 

YouTube Instagram

Facebook LinkedIn

Twitter Kingston Is With You

O společnosti Kingston Digital Europe Co LLP.

Kingston Digital Europe Co LLP a Kingston Technology Company, Inc., jsou součástí stejné korporátní skupiny („Kingston“). Kingston je největší světový nezávislý výrobce paměťových produktů. Pomáhá nalézt řešení používaná v běžném životě k práci i zábavě od notebooků a stolních počítačů přes velká data až po zařízení využívající IoT v chytrých či nositelných zařízeních, v prototypování a výrobě na míru. Největší světoví výrobci počítačové techniky a poskytovatelé cloudových služeb se ve svém vývoji spoléhají na Kingston. Naše zaujetí pro věc posouvá technologie, které nás provázejí každý den. Nevyrábíme jenom produkty, ale pomáháme naplnit očekávání našich zákazníků a vytváříme řešení, která dokážou něco změnit k lepšímu. Kingston je s vámi – Kingston Is With You – a víc o nás najdete na Kingston.com.