Platební brána Comgate je na Shopify

Jako první z českých platebních bran si mohou provozovatelé e-shopů na platformě Shopify zvolit tu od společnosti Comgate. Aktuálně je dostupná pro uživatele v Česku a na Slovensku, její přítomnost přímo v rozhraní Shopify je důležitým krokem přípravy expanze služeb Comgate do dalších zemí.

PRAHA, 21. července – Platební brána Comgate je nyní dostupná pro e-shopy běžící na rozhraní Shopify. V nabídce globální jedničky mezi e-shopovými platformami se objevuje jako první česká platební brána. Obchodníci v Česku a na Slovensku ji mohou implementovat přímo bez nutnosti jakýchkoli programátorských úkonů.

Pro Comgate jde o úspěšné dotažení bezmála půlročního projektu, Shopify velmi přísně kontroluje jakoukoli třetí stranu, kterou do svého prostředí pustí. Mezi e-shopovými platformami platí tato kanadská společnost za globální jedničku, podle údajů BuiltWith.com na ní celosvětově běží přes čtyři miliony živých stránek. Z okolních trhů drží silnou pozici v Německu, i tam je jedničkou. V Rakousku je druhá nejpoužívanější, v Maďarsku pátá, na Slovensku šestá. „To, že jsme se dostali na Shopify, proto bereme jako jeden z důležitých kroků k expanzi dostupnosti našich služeb do dalších zemí,“ říká ředitel Comgate Jakub Ouhrabka.

Platební brána Comgate prošla tento rok kompletním redesignem, který zjednodušuje průchod platebním procesem a vede k vyššímu poměru dokončených plateb. Poskytuje širokou nabídku platebních metod, mezi které naposledy přibyly odložené platby známé jako BNPL (buy now, pay later). Do konce tohoto roku je v plánu přímo do platební brány implementovat také dvě formy splátkového prodeje.

O Comgate

Comgate je ryze česká společnost, která poskytuje platební služby – platební brány pro e-shopy a platební terminály do prodejen. Platební brána Comgate se profiluje jako vysoce výkonná brána s nejširším spektrem platebních metod a zároveň nejnižší cenou pro e-shopy. Transparentnost je základem firemní kultury Comgate – ceny služeb, sazebník, smluvní i technická dokumentace služby jsou veřejně dostupné na webu.