DNA ERA uzavřela partnerství se společností MultiSport v Čechách a pokořila polovinu vytyčené částky v rámci kampaně na Crowdberry

Slovenský biotechnologický startup DNA ERA, expert a lídr na poli analýzy DNA a rekreačního genetického testování, oznamuje rozšíření spolupráce s firmou MultiSport na český trh. Díky zpřístupnění informací metabolismu, správné výživě, prevenci zranění či zlepšení sportovních výkonů apod. analýza společnosti doplňuje standardní využití karty MultiSport. Trend růstu DNA ERA dále potvrzuje i skrze úspěšný vývoj kampaně na investiční platformě Crowdberry. Společnost překročila milník 500 000 EUR (12,25 mil. Kč), čili polovinu z vytyčené částky, přičemž první tranše ve výši 400 000 EUR (9,8 mil. Kč) již byla podepsána.

DNA ERA tímto navazuje na již probíhající, úspěšnou spolupráci na slovenském trhu, na kterém propojení s firmou MultiSport pilotovalo již v roce 2020. Držitelé karet MultiSport mohou požádat o vygenerování jedinečného kódu prostřednictvím svého profilu MyMultiSport a poté jej uplatnit na testovací balíček Complex. Ten analyzuje více než 90 různých predispozic a zákazníkům tak zodpoví otázky týkající se metabolismu, prevence zranění či zlepšení sportovních výkonů. Zjistit jim umožní například i zdravotní rizika či vliv vybraných léčiv.

“V roce 2020 jsme zahájili podobnou spolupráci na Slovensku a těším se, že stejný benefit nabídneme i držitelům karet MultiSport v České republice. Pohyb a sport jsou nezbytnou součástí prevence různých onemocnění. Pravidelné sportovní aktivity navíc pomáhají odbourávat stres a zajišťují psychickou pohodu, což je pro naše zdraví velmi důležité. Jsem ráda, že držitelé karty MultiSport mohou nyní požádat o slevový kód a díky naší analýze DNA o sobě zjistit mnoho zajímavých informací,” říká Michaela Šišková, CEO DNA ERA.

Díky znalosti vlastních genetických predispozic je možné přizpůsobit sportovní aktivity a trénink potřebám každého jednotlivce. Z výsledků analýzy DNA se tak zákazník mimo jiné dozví, zda je spíše silový nebo vytrvalostní typ sportovce či má predispozice k vybraným sportovním zraněním. V neposlední řadě se zákazníci v rámci svého profilu na platformě DNA ERA setkají i s novou službou Porovnávač. Ta jim nabídne možnost srovnat své sportovní predispozice s vrcholovými sportovci.

“Chceme se neustále posouvat vpřed a kromě možnosti využívat kartu na různé pohybové aktivity chceme zákazníkům poskytnout i širší pohled na věc. Díky spolupráci s DNA ERA nyní mohou naši držitelé řešit své zdraví ještě komplexněji a optimalizovat svoji životosprávu tak, aby jejich tělo mělo vše, co potřebuje a mohlo jim i nadále dobře sloužit. Prostřednictvím slevového kódu, který jim bude k dispozici, se tak možnost DNA analýzy pro držitele karty MultiSport stává ještě dostupnější.” dodává Miroslav Rech, jednatel společnosti MultiSport Benefit.

DNA ERA tak navazuje na obrat téměř 20 milionů Kč a více než 700% nárůst tržeb v loňském roce. Společnost pak dále posiluje i své budoucí ambice růstu. Ty podpořila spoluprací s investiční platformou Crowdberry, kdy DNA ERA plánuje získat 1 milion EUR (24,6 mil. Kč) od soukromých investorů. Do dnešního dne se jí podařilo dosáhnout objemu přes 500 000 EUR (12,3 mil. Kč), čili více než polovinu plánované investice. Přičemž příležitost investovat do biotechnologické společnosti je i nadále pro zájemce otevřena, investiční kolo stále probíhá.

Cílem investice je jak rozšíření nabídky testů DNA do nových oblastí a predispozic, tak i další rozvoj samotné platformy. Kromě testů pak společnost plánuje i zcela novou produktovou řadu, a to ještě v roce 2022. Pokračovat jí bude umožněno i v expanzi na nové trhy, prodej chce DNA ERA zahájit nově v Polsku, a to v místním jazyce a s místní zákaznickou podporou. 

O DNA ERA:

Biotechnologická společnost DNA ERA byla založena v roce 2018 na Slovensku v reakci na stále více oblíbený trend získávání informací z testů DNA v USA. Michaela Šišková, CEO DNA ERA, společně se svým týmem vytvořila 3 varianty DNA testu. “Lifestyle” varianta se zaměřuje na stravu, prevenci zranění nebo identifikaci sportovních predispozic. Verze “Health” poté zkoumá zdravotní rizika, reakce na léčiva nebo status přenašeče v rámci plánovaného rodičovství. V produktovém portfoliu lze najít také možnost “Complex”, která oba směry kombinuje. Hlavním cílem testu od DNA ERA je  poznání vlastních predispozic, prevence a možnost pozitivně ovlivnit vlastní zdraví na základě informací a doporučení, jež zákazník získá. 
Více informací najdete na www.dnaera.sk/cs