Magnesia podpořila mladou vítězku a zopakovala její velkorysé gesto

Praha 25.7.2022 – Letošní ceny Český lev zažily dojemný moment – vítězka Ceny Magnesia za nejlepší studentský film darovala svou finanční odměnu 100 tisíc korun, která je součástí ceny, na pomoc Ukrajině. Značka Magnesia se rozhodla podpořit mladou umělkyni v její snaze pomoci a stejnou částku na konto Člověka v tísni darovala také. 

Diana Cam Van Nguyen z FAMU vyhrála Cenu Magnesia za nejlepší studentský film za krátký animovaný snímek Milý tati. „O rozhodnutí značky Magnesia vím a moc mě jejich krok potěšil. Čím déle tato strašná válka trvá, tím je důležitější nepolevovat v pomoci,“ okomentovala kroky minerální vody Magnesia vítězka.

Společnost Mattoni 1873 Cenu Magnesia za nejlepší studentský film udílí ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií (ČFTA) a Státním fondem kinematografie. Cena je vnímána jako zviditelnění a podpora mladých českých filmařů a finanční odměna 100 tisíc korun jim má usnadnit další tvorbu. 

„S radostí jsme Dianin dar zopakovali, abychom mladou filmařku podpořili ve snaze pomáhat. Pevně věříme, že u udílení příštích Cen Magnesia za nejlepší studentský film již nebudou podobné kroky zapotřebí a budeme znovu mluvit jen o filmovém umění,“ uvedl Senior brand manager značky Magnesia Martin Karas.  

Ze strany společnosti jde o jednu z mnoha podpor Ukrajiny od samotného začátku konfliktu. Produkty Mattoni 1873 jsou prostřednictvím různých neziskových organizací pravidelně darovány do KACPU (Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny) i dalších zařízení, jež vodu dále distribuují mezi potřebné. Mattoni pravidelně věnuje vodu i potravinovým bankám. V celkovém součtu již bylo tímto způsobem přerozděleno zboží o objemu 12 kamionů.

Mattoni 1873 také aktivně poskytla ubytování rodinám svých ukrajinských zaměstnanců ze závodu Kolbenova v Praze.

O minerální vodě Magnesia

Magnesia je přírodní středně mineralizovaná voda se značným obsahem hořčíku a nízkým obsahem sodíku. Pramení ve Slavkovském lese a čerpá se z přírodního zdroje z hloubky 100 metrů. Je vhodná na pravidelnou konzumaci bez omezení. K dostání je v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě. Oblíbené jsou i ochucené varianty řady Magnesia Red s vitaminy B. Více na www.magnesia.cz 

O Mattoni 1873

Značka Magnesia je součástí Mattoni 1873, největšího distributora nealkoholických nápojů ve střední Evropě s kořeny sahajícími do roku 1873 a ke karlovarskému rodákovi Heinrichu Mattonimu. Současnou podobu získala skupina v 90. letech díky výrazným investicím italské rodiny Pasquale. Produkty vyváží do 19 zemí světa, vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V ČR, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů a pochutin značek firmy PepsiCo.