Gebrüder Weiss rozšiřuje dopravní linky mezi Evropou, Tureckem a Čínou

Praha, 3. 8. 2022 – Vzhledem k narůstající poptávce rozšiřuje logistická společnost Gebrüder Weiss své služby v oblasti historické obchodní trasy, která vede přes Turecko, Gruzii, Ázerbájdžán a Kazachstán do Číny. Soustředí se především na střední koridor nové Hedvábné stezky s cílem usnadnit každodenní přepravu mezi západní a jihovýchodní Evropou, Tureckem a Tbilisi. Logistická centra společnosti v Tbilisi a Almaty tak budou v budoucnu sloužit jako významné dopravní uzly pro mezinárodní i regionální přepravu zboží. „Tento krok ocení zejména naši obchodní partneři, kterým tak nabízíme pravidelnou alternativu k námořní přepravě,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Přeprava bude probíhat po silnici, moři či železnici, a to díky nové Hedvábné stezce. Transport se bude týkat převážně zemí Střední Asie, a nebo dokonce i Číny. Společnost se tak připravuje na prudký nárůst poptávky po přepravních kapacitách a bude na této trase nabízet více kamionové dopravy. „Očekáváme, že poptávka po silničních transportech vzroste ve chvíli, kdy Čína znovu otevře své hranice po koronavirové pandemii. Díky dlouhodobým partnerstvím se spolehlivými regionálními partnery můžeme našim zákazníkům nabídnout dostatečnou nákladovou kapacitu, pravidelnou dopravu i přijatelnou dobu přepravy,“ říká Thomas Moser, ředitel a regionální manažer Black Sea/CIS ve společnosti Gebrüder Weiss.

Společnost Gebrüder Weiss již více než 20 let podporuje průmyslové a obchodní operace na rostoucích trzích po trasách nové Hedvábné stezky a přináší nová dopravní a logistická řešení. Využívá při tom vlastní pobočky v Turecku, Gruzii, Arménii, Uzbekistánu, Kazachstánu a Číně. Právě odtud koordinuje přímé spojení mezi Evropou a Asií, ale také služby v rámci zemí Střední Asie či mezi nimi. Tyto služby zahrnují silniční, železniční, leteckou a také námořní nákladovou přepravu, celní odbavení, skladovou logistiku e-fulfillment.

……………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Společnost Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu je globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb s přibližně 8 000 zaměstnanci a 180 vlastními pobočkami. Naposledy společnost dosáhla ročního obratu 2,5 miliardy eur (2021). Její portfolio zahrnuje dopravní a logistická řešení, digitální služby a řízení dodavatelského řetězce. Kombinace digitálních a fyzických odborných znalostí umožňuje společnosti rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Rodinná společnost, jejíž historie v dopravním odvětví sahá více než 500 let do minulosti, je dnes díky široké škále ekologických, ekonomických a sociálních opatření považována za průkopníka i v oblasti udržitelného hospodaření. 

V České republice působí společnost Gebrüder Weiss spol. s r.o. od roku 1992, dnes zaměstnává 387 zaměstnanců v 10 pobočkách. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.