TVOJE SVÍČKA: Jak se správně starat o přírodní svíčky

1. srpna 2022, Praha – Přírodní svíčky TVOJE SVÍČKA jsou vyráběny ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Majitelé značky Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela po dlouhou dobu potěšení z vůní bez chemických složek . Jak ale s přírodními svíčkami správně nakládat? Existuje několik zásad, které je nutné dodržovat. Jednou z nich je pravidelné zastřihávání knotu, které výrazně prodlouží životnost svíčky. S příliš dlouhým knotem totiž svíčka hoří zbytečně velkým plamenem a opaluje obal, v němž je uložena. Velice podstatná je i délka hoření. Když svíčka hoří moc dlouho, dochází k přepalování vosku a krátké hoření zase vede k utopení knotu v rozpuštěném vosku. Svíčky od TVOJE SVÍČKA jsou stoprocentně přírodní, vyrobené z netoxických materiálů a při správné péči přináší radost po velmi dlouhý čas. 

Délka a šířka knotu je zcela zásadní pro dlouhou výdrž svíčky. “Zkoušíme různé tloušťky bavlněných knotů a ty, které se nejvíce osvědčí, pak používáme dlouhodobě,” říká Katka Becherová, spolumajitelka značky TVOJE SVÍČKA. Co se týče délky, ideální je zhruba 0,5 cm. Příliš dlouhý knot hoří zbytečně velkým plamenem, opálí skleničku a uvolněné zplodiny mohou zašpinit i vosk. Ohoření skla navíc poškozuje vzhled svíčky, proto knot vždy pravidelně zastřihujte.

Existují i pravidla pro správnou délku hoření. Když necháme svíčku hořet krátce, vytvoří se v ní „jezírko“, v němž se může knot utopit a svíčka kvůli tomu zhasne. Když ji necháme naopak hořet dlouho, přepaluje se. Vysoká teplota přehřívá skleničku a hrozí i její prasknutí. Přírodní éterické oleje v produktech TVOJE SVÍČKA za vysokých teplot degradují. Naprosto klíčové je, aby svíčka hořela minimálně třicet minut a maximálně čtyři hodiny – dle velikosti. Vždy tak dlouho, aby se vosk rozpustil po celém povrchu. 

Při pálení svíček je třeba vždy dbát bezpečnostních pokynů. Svíčky se nesmí nechávat bez dozoru, obzvlášť v přítomnosti dětí nebo domácích mazlíčků. Vždy by měly stát na nehořlavé podložce a být sfouknuty při odchodu z místnosti. Když je svíčka opatřena víčkem, je dobré ji po zchladnutí zavřít. Její vůně se tak uchová déle. Více informací naleznete na 100% přírodní sójové vonné svíčky ve skle (tvojesvicka.cz).