Začínáte s chytrým osvětlením? Poradíme vám, jak na to!

Praha, Česká republika – Společnost Signify (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, je výrobcem nejpopulárnějšího chytrého osvětlení na světě Philips Hue. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdyby vás každé ráno, bez ohledu na počasí, probudilo světlo vycházejícího slunce? Kdyby vám vaše osvětlení každý večer dalo najevo, že je čas jít spát? Anebo že byste jednoduchým zmáčknutým tlačítka mohli změnit světelnou atmosféru, aby se vám lépe pracovalo, nebo naopak relaxovalo? S chytrým osvětlením Philips Hue tohle vše zvládnete. A pokud máte pocit, že používání chytrého osvětlení obnáší pokročilé technické znalosti a složité nastavování, vyvedeme vás z omylu. Nastavení a ovládání chytrého osvětlení Philips Hue je neuvěřitelně snadné a intuitivní. 

Co všechno Philips Hue dokáže?

Chytré osvětlení Philips Hue dokáže svítit až 16 miliony barev, a přizpůsobí se tak každé příležitosti a situaci. Samozřejmostí je vzdálené ovládání, díky kterému můžete mít kontrolu nad svými světly, i když jste zrovna na dovolené a chcete vytvořit dojem, že dům není prázdný. Díky časovači a nastavení jednotlivých rutin vás slunce v pravidelný čas příjemně pozvolna probudí, nebo naopak utlumí před spaním. Philips Hue je kompatibilní s nejpoužívanějšími hlasovými asistenty, mezi které patří Apple Homekit, Google Home a Amazon Alexa, díky kterým lze svítidla ovládat hlasem. V aplikaci Hue najdete i spoustu vychytávek, které uživatelům umožní pomocí chytrého osvětlení simulovat např. svíčku světla nebo oheň v krbu, blikat do rytmu hudby, nebo synchronizovat barvy a intenzitu světla s děním na obrazovce televize.

Co tvoří systém chytrého osvětlení Philips Hue?

Mozkem celého systému je tzv. Bridge. Ten je připojen do domácí WiFi sítě a skrz něj lze ovládat až 50 připojených chytrých svítidel nebo žárovek z rodiny Philips Hue. Všechna svítidla z řady Philips Hue White and Color Ambiance, ať už stropní, stolní nebo nástěnná, žárovky a světelné pásky, dokážou svítit až 16 miliony barev. Každé svítidlo lze ovládat samostatně, anebo po celých skupinách či místnostech, a to díky přehledné aplikaci stažené ve vašem mobilu nebo tabletu. Pokud si chcete své chytré osvětlení Hue užít opravdu na maximum, můžete ho rozšířit pomocí řady příslušenství, jako je například chytrý ovladač, stmívač, nebo pohybový senzor.

Začínáte s Philips Hue? Je to jednoduché!

Nejprve zašroubujte všechny Hue žárovky do stávajících lamp a svítidel a sepněte vypínač na zdi, samostatná Hue svítidla zapojte do elektřiny. Následně je potřeba zapojit jednotku Bridge do elektřiny a pomocí přiloženého kabelu ji propojit s domácím Wi-Fi routerem. Nyní už stačí jen stáhnout si zdarma aplikaci Philips Hue na App Store nebo Google Play Store do svého mobilního telefonu nebo tabletu a během pár kliknutí ji propojit se svým Bridgem a chytrými svítidly. A je to, nyní můžete začít naplno využívat všech funkcí, které vám chytré osvětlení nabízí!

O Philips Hue

Philips Hue je světovou jedničkou v oblasti chytrého osvětlení. Díky řadě chytrých LED žárovek, svítidel, lamp, senzorů a chytrých vypínačů přináší Philips Hue chytré osvětlení do běžných domácností. Systém chytrého osvětlení umožňuje nastavit náladu pomocí barev a světelných scén, nastavit praktické časovače a automatizace, které vám pomohou cítit se ve svém okolí bezpečněji, používat to nejlepší světlo pro vaše každodenní činnosti a pomohou vám usnadnit život. Další informace naleznete na adrese www.philips-hue.com. Sledujte nás také na sociálních sítích: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Pinterest.

O společnosti Signify
Signify (Euronext: LIGHT) je celosvětově vedoucí firmou v oblasti světelných produktů jak pro profesionály, tak pro koncové zákazníky a osvětlení v rámci internetu věcí. Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí obchodní hodnotu a pomáhají k přeměně života v domácnostech, budovách i na veřejných prostranstvích. Firma, která v roce 2021 dosáhla tržeb ve výši 6,9 miliard EUR a zaměstnává přibližně 37.000 zaměstnanců ve více než 70 zemích světa, se snaží odhalit mimořádný potenciál světla, který dokáže změnit svět. V roce 2020 společnost Signify dosáhla uhlíkové neutrality, od svého vstupu na burzu je již čtyři roky po sobě v indexu Dow Jones Sustainability a byla oceněna jako Industry Leader v roce 2017, 2018 a 2019. Novinky týkající se společnosti Signify najdete v Newsroomu, na Twitteru, LinkedInu a na Instagramu. Informace pro investory jsou na webové stránce Investor Relations.