Herní disky WD_BLACK SN850X NVMe SSD a WD_BLACK P40 z portfolia SSD disků WD_Black nyní na trhu

San Francisco/Praha – 15. srpen, 2022 – společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) nedávno v rámci tiskové konference What´s Next Western Digital představila dvě novinky ve své produktové řadě WD_Black. Tyto novinky jsou nyní dodávány na trh. Jsou to interní SSD disk WD_BLACK™ SN850X NVMe™ a herní externí SSD disk WD_BLACK P40 Game Drive. Obě novinky jsou navrženy tak, aby zvýšily hráčům zážitek z hraní. 

SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe – optimalizovaný pro elitní hráče, kteří hledají bezkonkurenční výkon. Tento výkonný interní SSD disk PCIe® Gen41 přináší zlomové rychlosti čtení2 až 7 300 MB/s. Minimalizovaná latence, prediktivní načítání a adaptivní řízení teploty zajistí hráčům neuvěřitelný zážitek z hraní a přidá navíc rychle časy načítání a spouštění her a herních kapitol, plný vizuální zážitek a nekompromisní řízení zahřívání. Ovládací panel WD_BLACK Dashboard (k dispozici ke stažení) s novým herním režimem Game Mode 2.0 (pouze u Windows®) uvolňuje potenciál růstu výkonu počítače, a hráči mohou hrát, streamovat, nahrávat a ukládat hry a dominovat při jejich hraní. Volitelný chladič (u modelů 1 TB a 2 TB) je určen pro udržení špičkového výkonu a je doplněn i RGB podsvícením pro vylepšení vzhledu každého herního stroje.

Cena a dostupnost: 

SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe je k dostání v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB3 prostřednictvím vybraných prodejců, reselerů a systémových integrátorů a také na internetovém obchodě Western Digital Store. Ceny začínají na 4 749 Kč (1 TB bez chladiče).

Externí herní SSD disk WD_Black P40 Game Drive – vytvořený pro hráče, kteří hledají přenosné úložiště, které nabízí výkon i styl. Externí herní SSD disk WD_Black P40 Game Drive má rozhraní USB 3.2 Gen2x2 a žhavé rychlosti čtení2 až 2 000 MB/s. Disk je doplněn RGB podsvícením s ovládáním (pouze Windows). Ovládací panel WD_BLACK Dashboard (k dispozici ke stažení) poskytuje plné ovládání LED displeje a muže být synchronizován s mnoha stávajícími RGB ekosystémy pro nastavení, které může být personalizováno podle hráčova oblíbeného stylu. Štíhlý, kompaktní a odolný design disku předurčuje WD_Black P40 i pro hraní her na cestách.

Cena a dostupnost: 

Externí herní SSD disk WD_Black P40 Game Drive je k dostání v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB3 prostřednictvím vybraných prodejců, reselerů a systémových integrátorů a také na internetovém obchodě Western Digital Store. Ceny začínají na 2 869 Kč (500 GB).

O společnosti Western Digital

Společnost Western Digital si klade za cíl uvolnit potenciál dat tím, že poskytuje prostředky k jejich využití. S našimi divizemi Flash a HDD, podpořenými pokrokem v paměťových technologiích, přinášíme průlomové inovace a výkonná řešení pro ukládání dat, která umožňují světu realizovat své touhy. V souladu s našimi hodnotami si uvědomujeme naléhavost boje proti změně klimatu a zavázali jsme se k ambiciózním cílům v oblasti snižování emisí uhlíku, které byly schváleny iniciativou Science Based Targets. Další informace o společnosti Western Digital a značkách Western Digital®, SanDisk® a WD® najdete na webu www.westerndigital.com.

1 Úložiště s technologií PCIe Gen4 vyžadují kompatibilní motherboard. WD_BLACK SN850X NVMe SSD je zpětně kompatibilní s PCIe Gen3.

21 MB/s = 1 milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování. Výkon se může lišit v závislosti na hostitelském zařízení, podmínkách užití, kapacitě disku a dalších faktorech. 3Jeden gigabajt se rovná jedné miliardě bajtů. Jeden terabajt se rovná jednomu bilionu bajtů. Vlastní uživatelská kapacita se může lišit v závislosti na operačním prostředí.