Mars bojuje za adopci v rámci Mezinárodního dne domácích mazlíčků bez domova

18.srpen 2022. Praha – Den 21. srpna je každoročně Mezinárodním dnem domácích mazlíčků bez domova. Při této příležitosti Mars, jeden z předních výrobců cukrovinek, jídla a krmiva pro domácí mazlíčky na světě, upozorňuje na několik tisíců psů a koček bez domova v České republice a na význam adopce v této zemi. Mars je již v posledních několika letech hlavním iniciátorem pomoci zvířecím útulkům a rovněž v obhajobě adopce. Momentálně je společnost odhodlána pomáhat i skrze vzdělávání veřejnosti o možnostech adopce domácích mazlíčků.

Podle nejnovějšího výzkumu od společnosti Mars, organizovaného společností Ipsos MORI, vzrostl počet adopcí dramaticky v průběhu pandemie. Kočku nebo psa vlastní momentálně téměř polovina českých rodin, což je zhruba 4,7 milionu domácností, nicméně v českých útulcích je právě teď zhruba 5 000 psů a 4 500 koček. Práce útulků a adopce psů jsou klíčovými faktory v pomoci psům bez domova, nicméně Mars jim rovněž pomáhá skrze vzdělávací kampaně pro vlastníky psů a tím nastavuje pozitivní příklad pro ostatní společnosti. 

Mars, vlastník populárních značek s krmivem pro domácí mazlíčky, jakými jsou například Pedigree a Whiskas, je v přední linii pomoci mazlíčkům bez domova a osvěty adopce v našem regionu. Jen za minulý rok věnovala společnost oblasti střední Evropy téměř 190 000 Kč. Tyto finanční dary byly použity jak na financování jídla a lékařské náklady pro vážně nemocné psy, ale také pomohly psům, kteří zůstali na Ukrajině. Ti dostali krmivo, které jim bylo dostupné na několika odběrných místech. Ve stejné době spolupracovala společnost s nevládními organizacemi na ochranu zvířat na Slovensku za účelem pomoci v boji proti množírnám, kdy edukovala potenciální nové vlastníky mazlíčků a zorganizovala živé přenosy s útulky na pomoc rozšíření adopcí psů a koček v České republice. V Rumunsku společnost věnovala 230 000 porcí psího krmiva do více než 46 útulků, aby zdůraznila svůj závazek k osvětě adopce. 

My věříme, že si každý domácí mazlíček zaslouží milující domov. Mazlíčci nám do života přináší mnoho štěstí, a právě proto pro ně chce Mars vytvořit lepší svět. Součástí naší snahy v rámci budování lepšího života pro ně je omezení počtu mazlíčku bez domova podporou útulků, vytvářením kampaní pro adopci a učení nových vlastníků tomu, jak se o své domácí mazlíčky zodpovědně starat,” – řekla Zuzana Lošáková, Corporate Affairs Director v Mars Střední Evropa. 

Mimo obhajoby adopce, podpory útulků a nových vlastníků domácích mazlíčků prostřednictvím vzdělávání, je společnost Mars oddána zajistit mazlíčkům co nejlepší život propagováním benefitů pet-friendly kanceláří.  Společnost Mars věří, že přítomnost mazlíčků na pracovišti je výhodná nejen pro zvířata, ale také pro jejich spolupracovníky, čehož jsou jejich kanceláře v České republice důkazem. Spolupracovníci firmy Mars zaznamenali lepší pracovní atmosféru, méně stresu a snadnější spolupráci na pracovišti díky přítomnosti mazlíčků v kanceláři.

Mars pracuje v současné době i na přesvědčování ostatních organizací, aby následovaly jejich příklad a zavedly tak pet-friendly kanceláře. Také je vybízí, aby vytvořily veřejnou a bezplatnou sadu nástrojů, kde mohou společnosti nalézt rady a tipy, jak zajistit, aby jejich prostory byly co nejvíce pet-friendly. 

Společnost Mars v České republice a střední Evropě 

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 zaměstnanci (zvanými spolupracovníci) dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy. 

 O společnosti Mars, Incorporated   

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, BEN’S ORIGINAL®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda - inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery. Každým svým počinem tak Mars posouvá svět k lepšímu.   Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.