Smarty.cz se rozrůstá mimo Prahu. Trojici stávajících prodejen navštívilo přes 50 tisíc zákazníků

  • Po třech obchodech v Praze otevírá Smarty.cz svou prodejnu v Teplicích
  • Od jejich otevření prodejny navštívilo už přes 50 000 lidí. Největší zájem je o mobilní telefony a gaming
  • Smarty s expanzí do kamenného retailu začal letos v květnu, do konce roku má po Česku fungovat 11 prodejen, v roce 2024 jich bude přes 40

Prodejce chytré elektroniky a gamingu Smarty.cz pokračuje v expanzi do kamenného retailu a v pátek 19. srpna otevře v pořadí svou už čtvrtou prodejnu, tentokrát v Teplicích. V nákupním centru Galerie Teplice nabídne na 150 metrech čtverečních to nejlepší nejen z oblasti chytré elektroniky, ale i gamingu, který v prostoru prodejny zaštiťuje další člen skupiny Smarty BRANDS. – značka JRC. 

Smarty.cz začal s provozem kamenných prodejen letos v květnu, kdy otevřel obchod v pražském OC Europark. V červnu následovala prodejna v OC Arkády a v červenci Smarty.cz přivítal zákazníky v pražském OC Letňany. „Staré obchody JRC, které nové prodejny ve spojení značek Smarty.cz a JRC nahrazují, byly známé svou velmi specifickou prezentací nabídky i vizuálem obchodu. Modernizace byla nutností,“ vysvětluje obchodní ředitel skupiny Smarty BRANDS. Rudolf Konečný a dodává: „Vnímáme komentáře našich zákazníků, kteří jsou rádi, že se z našich prodejen nestalo další „tuctové“ elektro, ale atraktivní místo, které propojuje jejich dva oblíbené světy. Svět gamingu a chytré elektroniky. O tom, že se nám to povedlo, svědčí nejen zmíněné komentáře, ale i návštěvnost prvních třech prodejen, na které od jejich otevření zavítalo již přes 50 000 zákazníků.

Do konce roku Smarty.cz otevře prodejny kromě Prahy ještě v Hradci Králové, Olomouci, Liberci a v Ostravě. „Věříme, že do konce roku přilákají naše prodejny přes půl milionu zákazníků,“ věří Rudolf Konečný. 

Nejvíc se prodávají telefony a hry

Na rozdíl od bývalých prodejen JRC, které vesměs navštěvovali jen pravověrní gameři, chodí do nových obchodů Smarty.cz výrazně širší spektrum zákazníků – rodiny s dětmi, které zaujme zejména nabídka gamingu, senioři, kteří potřebují poradit při nákupu elektroniky, anebo také majitelé firem, kteří zvažují nákup nové techniky pro zaměstnance. „Je to díky dostupnosti, odbornosti a široké nabídce – v prodejnách je vše od herního merche, posledního vydání her, přes zařízení chytré domácnosti až po špičkové telefony a počítače. Dokážeme tak uspokojit zvědavost a hravost dítěte i dospělého v oblasti gamingu, ale také vybavit členy rodiny nebo firmy novými telefony či IT technikou,“ popisuje Rudolf Konečný.

Na prodejnách je největší zájem o mobilní telefony, počítače a jejich příslušenství, dále pak merch a krabicové verze her, především pak na konzole. „Do prodejen jsme umístili zboží, o které je na našich e-shopech a v JRC prodejnách největší zájem. Pokud se bavíme o hardwaru, i většina online nakupujících zákazníků si ho stále raději před zakoupením osahá, vyzkouší a poradí se s odborníkem, což dokazuje nemálo prodejů, které začaly na e-shopu rezervací konkrétního modelu na konkrétní prodejně. A to je případ nejen mobilních telefonů, nebo našich vlastních PC sestav TIGO, které máme na prodejně k vyzkoušení spolu s nejnovějšími PC hrami,“ uvádí Rudolf Konečný.

V Teplicích chill zóna a DJ

Při otevření nové prodejny v OC Galerie v Teplicích se můžou zákazníci těšit na akci s DJ, občerstvení, ale také chill a gamingovou zónu. V pátek bude navíc v novém obchodě možnost nakoupit se slevou 20 % na vlastní značku PC TIGO, Samsung, Tesla, JBL nebo merch a Pokémony. Zvláštní slevu pak bude mít bundle s konzolí PS5 a dvěma DualSense ovladači. Na ostatní zboží pak v pátek v teplické Smarty.cz prodejně dostanou zákazníci slevu 10 %.

O Smarty Brands.:   

Společnost Smarty založil v roce 2012 Petr Syrůček. Dnes do Smarty BRANDS. patří e-shop a kamenné prodejny s elektronikou Smarty.cz a prémiový prodejce značky Apple iWant. Ten v České republice kromě e-shopu provozuje 10 značkových kamenných prodejen. Smarty Brands. nabízí také vlastní značku počítačů TIGO. V roce 2021 získala značku a síť prodejen JRC, které postupně integruje do své sítě. Smarty.cz se kromě nabídky komplexního portfolia telco&IT&smart elektroniky a gamingu zaměřuje také na celorepublikovou obsluhu B2B zákazníků všech velikostí, poskytování IT služeb, vlastní financování či pronájem koncových zařízení, servisní i bazarové služby či pořádání pravidelných workshopů a školení na míru pro firemní i běžné zákazníky.