Zajímavý Wi-Fi mesh s Wi-Fi 6 a rychlostí až 3 Gbit/s

Česká republika, Praha – 18. srpna 2022 – Výrobce síťových zařízení Mercusys uvádí na trh AX3000 Wi-Fi Mesh systém Mercusys Halo H80X (3-pack), díky kterému můžete ve své domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor, a vychutnat si tak domácí zábavu bez jakýchkoliv zpoždění, a to s rychlostí až 3 000 Mbit/s a v designově povedeném a minimalistickém balení.

Jednotná síť s roamingem bez kompromisů
Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé ze dvou podporovaných pásem můžete využít k odlišným on-line aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete připojit rychlostí 574 Mbit/s a surfovat tady na internetu, číst e-maily nebo například streamovat hudbu. Datově náročnější aktivity zvládne pásmo 5 GHz, u kterého v případě modelu Halo H80X získáte rychlost až do 2 402 Mbit/s. S touto rychlostí si už zahrajete on-line hry, můžete streamovat video i ve vyšším rozlišení a nemusíte se bát videokonferencí s kolegy, šéfem nebo klienty.

Hlavní výhoda mesh systému spočívá v tom, že takové řešení se skládá z plnohodnotných a v tomto případě i designově povedených přístupových bodů, které jsou na jedné úrovni, vzájemně zaměnitelné a nezáleží tedy na tom, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je zcela plynulý a bez jakýchkoliv „zadrhnutí“.

To znamená, že se nemusíte bát, že by vám zamrzl videohovor v okamžiku, kdy se smartphonem v ruce přecházíte třeba z jednoho patra domu do druhého. Přepínání koncového zařízení z jedné jednotky na druhou probíhá naprosto automaticky. Díky pokročilé technologii mesh můžete vytvořit sjednocenou domácí síť s jedním názvem – SSID – a heslem, a to pro všechny připojené přístupové body. Koncová zařízení jsou s těmito přístupovými body propojená pomocí technologie Beamforming čili modelování paprsku. Stabilnější signál pak znamená i menší nároky na baterii koncových zařízení, a tak i jejich vyšší výdrž na jedno nabití.

Pomocí trojice jednotek, která jsou součástí balení, můžete pokrýt prostor až 650 metrů čtverečních. Výsledná vysokorychlostní síť Wi-Fi eliminuje mrtvé zóny pokrytí ve vaší domácnosti.

Společně s Wi-Fi mesh systémem Mercusys Halo H80X získáte i 3 plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo. Díky tomu můžete svoje koncová zařízení připojovat k domácí síti nejen bezdrátově, ale i po kabelu. Takové připojení si lze představit například u herních konzolí, televizí nebo třeba stolních počítačů, které bezdrátové připojení podporovat nemusejí.

Snadné nastavení i správa domácí sítě
Veškerá nastavení probíhají skrze intuitivní mobilní aplikaci v češtině i slovenštině a umožňuje například komplexní konfiguraci domácí bezdrátové sítě během několika minut. Žádné komplikované nastavování není potřeba. Co se týče správy sítě, potom je samozřejmě k dispozici komplexní a robustní rodičovská kontrola, ale také možnost vytvoření samostatné sítě pro hosty nebo technologie řízení síťového provozu QoS (Quality of Service). Ta dokáže upřednostnit zvolená zařízení a zvýšit rychlost jejich připojení.

Jednoduché rozšíření pokrytí
Jestliže by vám tři jednotky náhodou nestačily, můžete svoji síť libovolně rozšiřovat o další jednotky libovolných meshových zařízení řady Halo. Jediným omezením je, že nemohou vzájemně spolupracovat jednotky Halo řady H a S.

Klíčové vlastnosti Halo H80X (3-pack):

  • Dvoupásmové Wi-Fi 6 připojení s rychlostí až 3 000 Mbit/s – 2 402 Mbit/s v pásmu 5 GHz + 574 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz.
  • Plynulé přepínání mezi připojenými zařízeními v jedné síti – jednotky Halo vzájemně spolupracují a „předávají“ si připojené zařízení mezi sebou, jak se pohybujete po domě. Přitom používají jednu Wi-Fi síť se stejným názvem a heslem.
  • Pokrytí celé domácnosti – pokrytí prostoru až 650 m² vysokorychlostní sítí Wi-Fi, která eliminuje mrtvé zóny pokrytí ve vaší domácnosti.
  • Připojení více než 150 zařízení – rychlé a spolehlivé připojení pro více než 150 zařízení.
  • Snadná správa domácí sítě – aplikace MERCUSYS umožňuje rychlé nastavení a správu sítě. Můžete také spravovat čas a obsah, který vaše děti tráví, respektive sledují na internetu.
  • Plně gigabitové porty – 3 gigabitové porty u každé jednotky Halo zajišťují bleskurychlé kabelové připojení.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.mercusys.com/cz/product/details/halo-h80x


O značce Mercusys

Mise Mercusys je jednoduchá. Snažíme se nabídnout vynikající přístup k internetu co největšímu počtu lidí. Věříme, že ve stále více propojeném světě by měl mít každý přístup k obrovskému množství informací a zábavy, které jsou dnes k dispozici. Mercusys se zavázal stát se důvěryhodným partnerem a rozšířit vaše obzory tak, aby zahrnovaly nekonečný potenciál cenných lidských spojení, která internet poskytuje.Mercusys se specializuje na poskytování základních zařízení, která tvoří páteř vašeho propojeného života. Široká a neustále rostoucí řada směrovačů Wi-Fi, adaptérů Wi-Fi, opakovačů, přístupových bodů a přepínačů SOHO vám pomůže vytěžit z vašeho internetového připojení maximum a proměnit váš domov nebo malou kancelář v prosperující epicentrum připojení. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.mercusys.com/cz.