Esportový turnaj rozburácel Svitavy. Do evropské ligy o 3,7 milionu korun postupují eSuba a Entropiq

Praha, 23. srpna 2022 – Nejsledovanější česká esportová liga, Mastercard Hitpoint Masters, 

zná vítěze. V zaplněném svitavském kulturním centru Fabrika se za mohutného povzbuzování novými šampiony stali hráči eSuby a získali tak přes 100 000 Kč. Druhé místo obsadili Entropiq a bronz připadl na tým Dynamo Eclot. Finalisté kromě finanční odměny získají také přímý postup do play-in fáze evropského poháru EU Masters 2022 s dotací téměř 3,7 milionu korun.

Po třech letech se fanoušci League of Legends opět dočkali. Finále ligy Mastercard Hitpoint Masters se vrátilo před diváky. Ti ve Svitavách zcela vyprodali kulturní centrum Fabrika. Na místě pak sledovali neuvěřitelnou jízdu týmu eSuba. Ten se zaslouženě posadil na český trůn poté, co ve finále otočil ze stavu 1:2 a zdolal své rivaly z Entropiq poměrem 3:2. Bronz připadl týmu Dynamo Eclot, který v souboji o finále nestačil právě na vítěznou eSubu po výsledku 1:3. 

„Hráče hnala dopředu famózní atmosféra. Tohle byl svitavský kotel, o kterém už dnes kolují legendy. Neuvěřitelné! Jsem rád, že i po třech letech vynucené pauzy se fanoušci League of Legends vrátili v tak velkém počtu a své favority hlasitě podporovali. Byl to opravdový esportový zážitek. Chtěl bych poděkovat divákům ve Svitavách i dalším 60 tisícům sledujících u streamu za podporu a hráčům za skvělé výkony. V neposlední řadě patří velký dík také titulárnímu partnerovi, společnosti Mastercard a hernímu vývojářovi Riot Games, díky kterým jsme mohli celou ligu zorganizovat,“ říká Ondřej Báča, zakladatel agentury Hitpoint.

Historického milníku dosáhl také hráč David „Jejky“ Jakubec. Ten získal 10. titul z Mastercard Hitpoint Masters. A je prvním hráčem, který dokázal tuto metu pokořit.

Letošní sezóna oficiální české League of Legends ligy je u konce, ovšem nabídka kvalitních zápasů zdaleka nekončí. Týmy eSuba a Entropiq se jako finalisté kvalifikovaly do EU Masters 2022, kde se představí v evropské konkurenci. V ní si nejúspěšnější celky rozdají zhruba 3,7 milionu korun (150 000 eur). Zápasy budou moci diváci sledovat s českým komentářem na Twitch kanále Hitpointcz. Na něm se během podzimu dočkají diváci i turnaje Worlds 2022, oficiálního mistrovství světa v League of Legends.

Fotografie ke stažení v tiskové kvalitě najdete ZDE.

O Hitpoint

Hitpoint je projekt zabývající se organizováním a mediálním zpracováním profesionálních soutěží a propagačních akcí v oblasti

elektronického sportu již od roku 2009. Provozují nejstarší esportové studio s největším Twitch kanálem u nás, kde odvysílal stovky hodin domácích i světových přenosů v nejpopulárnějších herních titulech. Liga Mastercard Hitpoint Masters běžící dvakrát ročně od roku 2014 je dlouhodobě nejsledovanější českou esportovou soutěží. Hitpoint úzce spolupracuje s herním vývojářem Riot Games a je držitelem licence pro pořádání League of Legends ligy v Česku s postupem do prestižního evropského poháru EU Masters.

O Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 3000 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.