BAUHAUS chystá II. ročník celoevropské sportovní výzvy s charitativním podtextem

Praha, 12. 9. 2022 – Síť odborných center BAUHAUS uspořádá II. ročník evropské sportovní výzvy BAUHAUS Corporate Challenge Europe. Stejně jako v minulém roce se do ní zapojí také zaměstnanci společnosti v České republice. Smyslem sportovně-dobročinné akce bude společné dosažení 100 000 kilometrů, přičemž trasu si každý zvolí sám a absolvovat ji může během, chůzí nebo jízdou na kole. Za každý překonaný kilometr věnuje BAUHAUS finanční obnos na dobrou věc, v České republice dětskému hospicu Dům pro Julii. Sportovní událost se uskuteční 19. – 25. září 2022. 

„První ročník celoevropské sportovní výzvy BAUHAUS byl úspěšný. Nejenom, že se zapojil velký počet zaměstnanců napříč Evropou, ale zároveň akci hodnotili velmi pozitivně. Věřím, že letos se zúčastní ještě více sportovních nadšenců a podaří se nám na dobročinné aktivity přispět větší částkou než v předchozím roce,“ říká Jindřich Hovorka ze společnosti BAUHAUS.

Do výzvy se zapojí zaměstnanci ze 17 evropských zemí, ve kterých BAUHAUS působí. Za absolvované kilometry věnuje BAUHAUS finanční obnos na dobročinné účely. V České republice přispěje za každý kilometr částkou 15 Kč na stavbu dětského hospicu Dům pro Julii v Brně. „Projekt bude sloužit rodinám s dětmi s vážným onemocněním nebo v terminálním stadiu nemoci. Poskytne maximální možnou péči nejenom prostřednictvím kvalitně vybaveného a příjemného zázemí, ale také v podobě odborné pomoci. Rodinám budou kromě zkušených zdravotníků k dispozici také pečovatelé, psycholog, duchovní nebo sociální pracovník,“ uvádí Jindřich Hovorka ze společnosti BAUHAUS.

O společnosti

První odborné centrum BAUHAUS bylo otevřeno na jaře roku 1960 v německém Mannheimu. Od té doby se stal BAUHAUS tradičním místem pro nákup všeho potřebného pro dílnu, dům i zahradu. Miliony zákazníků najdou pod jednou střechou 15 oddělení a díky tomu šetří nejen čas, ale i peníze a starosti spojené se sháněním všech nezbytností. 

V České republice je BAUHAUS otevřen zákazníkům již od roku 1993 a aktuálně najdete jeho prodejny v 5 městech po celé České republice.  Společnost se mimo jiné angažuje v mnohých CSR aktivitách, dlouhodobě svou pomoc směřuje k dětským domovům a nadačním fondům pro děti a hendikepované, ale i nemocnicím. BAUHAUS stále více dbá na životní prostředí, a proto spolupracuje na vývoji udržitelných alternativ nabízených produktů.