Vhodně zvolená žárovka může mít pozitivní dopad na celkové zdraví

Praha, Česká republika – Společnost Signify (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, vyvinula řadu svítidel EyeComfort, která splňuje přísná kritéria, která zaručují maximální pohodlí a ochranu pro oči. Typ osvětlení, které denně používáme, má totiž zásadní vliv na kvalitu života. A protože se čas strávený pod umělým světlem neustále prodlužuje, je důležité zvolit ten správný typ osvětlení. Například barva a intenzita osvětlení během dne může zlepšit naše spánkové vzorce, což může být rozhodující pro pohodu a zdraví. Naopak špatné umělé osvětlení může mít škodlivé účinky na kvalitu života a vést k narušení spánkových schémat, nepohodlí očí, a dokonce i bolestem hlavy. 

Spotřebitelé si často neuvědomují rozdíly v LED osvětlení. Existuje mnoho možností výběru a velké rozdíly v kvalitě. Osvětlení bývalo výhradně funkčním nákupem, ale protože trávíme stále více času uvnitř místností a doma, kvalita světla se stala ještě důležitější. Proto společnost Signify vyvinula standard EyeComfort ověřující pohodlí pro oči, který vede zákazníky a pomáhá jim s výběrem světla vhodného jak pro jejich oči, tak pro jejich domov. 

Jak vybrat správnou žárovku

Na trhu lze nalézt nepřeberné množství LED svítidel, ale ne všechny nabízejí to samé. Světelné zdroje Philips LED například na rozdíl od těch méně kvalitních neblikají. Ačkoliv lidské oko není schopné na pohled zaznamenat rozdíl, může mít světlo z některých žárovek a svítidel za následek velmi nepříjemné dopady na zdraví a celkové pohodlí. Světelné zdroje EyeComfort zároveň eliminují veškerý slyšitelný hluk, takže uživatele nic nebude rušit v plném soustředění.

Dalším faktorem, kterému tyto žárovky zabraňují, je oslnění. Některé LED žárovky totiž způsobují nepříjemné oslnění, které nemusí být na první pohled viditelné kvůli světelnému jasu. To pak může vést až k bolestem hlavy a dalším nepříjemným pocitům. 

Posledním prvkem, který se v souvislosti s žárovkami často sleduje, je zkreslení barev – to určuje, jak málo světelný zdroj zkresluje barvy. Technologie EyeComfort zaručuje velmi vysoký Index zkreslení barev, díky kterému uživatelé uvidí své okolí vždy přirozeně – jako za denního světla.

Globální výzkumy ukazují, že zhoršení zraku je pro lidstvo velkým problémem, ale málokdo podniká kroky k udržení jeho zdraví. Přitom pro zvýšení celkového komfortu a pohodlí očí stačí pouze vyměnit žárovku.

O společnosti Signify
Signify (Euronext: LIGHT) je celosvětově vedoucí firmou v oblasti světelných produktů jak pro profesionály, tak pro koncové zákazníky a osvětlení v rámci internetu věcí. Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí obchodní hodnotu a pomáhají k přeměně života v domácnostech, budovách i na veřejných prostranstvích. Firma, která v roce 2021 dosáhla tržeb ve výši 6,9 miliard EUR a zaměstnává přibližně 37.000 zaměstnanců ve více než 70 zemích světa, se snaží odhalit mimořádný potenciál světla, který dokáže změnit svět. V roce 2020 společnost Signify dosáhla uhlíkové neutrality, od svého vstupu na burzu je již čtyři roky po sobě v indexu Dow Jones Sustainability a byla oceněna jako Industry Leader v roce 2017, 2018 a 2019. Novinky týkající se společnosti Signify najdete v Newsroomu, na Twitteru, LinkedInu a na Instagramu. Informace pro investory jsou na webové stránce Investor Relations.