Novou personální ředitelkou Eurowagu je Emma Copland

Emma Copland má v oblasti lidských zdrojů bohaté zkušenosti, v minulosti vedla HR mimo jiné ve společnostech RM plc, Centrica nebo The Bicester Collection

Praha 11. října 2022 – Novou personální ředitelkou společnosti Eurowag se stala Emma Copland. Během své kariéry působila ve vrcholových pozicích v řadě mezinárodních společností. Do Eurowagu tak přináší bohaté zkušenosti z řízení lidských zdrojů ve firmách, které mají zaměstnance v mnoha zemích světa. V pozici Chief People Officer (CPO) se bude starat o strategické řízení HR, procesní a personální rozvoj organizace, budování firemní kultury a Employer Branding.
Hlavním úkolem nové CPO je rozvíjet potenciál zaměstnanců firmy s využitím nejmodernějších celosvětových trendů tak, aby jejich práce posilovala konkurenceschopnost společnosti napříč Evropou. Ze své pozice by tak měla přispívat k celofiremnímu úspěchu tvorbou takového pracovního prostředí, ve kterém jsou zaměstnanci dlouhodobě spokojení a motivovaní.

Copland: HR a byznys jdou ruku v ruce

„Eurowag je směsicí tradičního korporátu, navíc kótovaného na londýnské burze, a rodinné firmy, kterou už 25 let vede její zakladatel. Vzniká tak jedinečný mix, jenž Eurowagu dodává unikátní pozici na trhu práce. Navíc se jedná o firmu, která klade velký důraz na udržitelnost. Z těchto důvodů mám velkou radost, že jsem se stala součástí týmu, a těším se, jak společně posuneme firmu k dalšímu růstu, byznysovému i personálnímu,“ říká Emma Copland a dodává: „Ačkoliv to zní jako klišé, bez lidí není byznys. Mým úkolem je postarat se o to, aby šly byznys a personální politika firmy ruku v ruce a vzájemně se doplňovaly.“

Emma Copland má v oblasti lidských zdrojů přes 25 let zkušeností, zejména z technologických firem a podniků zaměřených na zákazníky. Před nástupem do Eurowagu působila tři roky jako personální ředitelka ve společnosti RM plc, která se zaměřuje na IT řešení v oblasti vzdělávání. Pracovala také jako HR ředitelka pro předního poskytovatele služeb v oblasti energií Centrica, lidské zdroje vedla též pro řetězec designových nákupních destinací The Bicester Collection. Za svoji bohatou kariéru se však neomezovala ryze na HR, vyzkoušela si i pozice v marketingu nebo finančním řízení. Pochází z Velké Británie, kde vystudovala Edinburskou univerzitu. Je držitelkou prestižní kvalifikace Chartered Institute of Personnel Development (CIPD), kterou získala na Westminsterské univerzitě.

Inovace nejen v oblasti mobility

Navzdory složité globální situaci dosahuje Eurowag setrvalého a přesvědčivého růstu. Vyplývá to z výsledků prvního pololetí letošního roku, v němž společnost potvrdila svůj střednědobý finanční výhled. V nedávné době se zařadila také na prestižní akciový index londýnské burzy FTSE 250. Posláním Eurowagu je pomáhat dopravcům s digitalizací, která následně vede k vyšší efektivitě a ziskovosti a ke snížení dopadu komerční silniční dopravy na životní prostředí. Eurowag neomezuje své inovace pouze na oblast byznysu: inspiruje také přístupem k CSR, do nějž aktivně zapojuje své zaměstnance. Každý pracovník dostává individuální rozpočet na dobročinné projekty, s nímž může naložit dle svého uvážení.

Životopis Emmy Copland na profesionální síti LinkedIn najdete pod tímto odkazem: https://www.linkedin.com/in/emma-copland-cipd-1385746/

O společnosti EUROWAG:

Společnost Eurowag už více než 25 let poskytuje integrované služby mobility a plateb pro mezinárodní dopravní firmy. Ve svém oboru patří k nejrychleji rostoucím společnostem v Evropě. Jejím posláním je zajistit, aby byl provoz milionů nákladních vozidel křižujících Evropu čistší, férový a efektivní. Za tímto účelem nabízí Eurowag svým zákazníkům produkty a služby založené na moderních digitálních technologiích, od plateb za klasické a alternativní palivo, dobíjení elektrických vozidel a platbu mýta přes vracení daní, telematiku a navigace až po paletu finančních služeb či poradenství v oblasti čisté mobility.

Eurowag podporuje inovace i v oblasti filantropie. V rámci projektu Philanthropy and You, jehož se pravidelně účastní ¾ zaměstnanců společnosti, dostává každý ze zaměstnanců Eurowagu individuální rozpočet na dobročinnost a také naprostou důvěru v tom, jak s penězi naloží. Projekt už inspiroval několik dalších velkých IT korporací k podobné aktivitě. Pro více informací navštivte https://www.eurowag.com/cz.