Za poslední měsíc BitMEX uvedl 14 nových kryptoměn, včetně SOL, TRON, SHIB a USDC

BitMEX, kultovní platforma pro obchodování s kryptoměnami, která vynalezla tzv. perpetual swaps, nejobchodovanější krypto produkt v oboru, a letBitMEXos v létě spustila novou platformu BitMEX Spot Exchange pro retailové a institucionální obchodníky, dosáhla velkého milníku. Od začátku září přidala 14 nových kryptoměn, čímž uživatelům umožnila operovat se SOL, TRON, SHIB, USDC a více než dvaceti dalšími měnami.

BitMEX doposud umožňoval pouze obchodování s Bitcoinem a Etherem. V reakci na rostoucí poptávku po obchodování s kryptoměnami ze strany současné uživatelské základny a s cílem oslovit nové uživatele, platforma však v průběhu času rozšiřovala podporu pro nové kryptoměny a tokeny. Pouze za poslední čtyři týdny od začátku září, BitMEX přidal podporu čtrnácti tokenů, a tímto zákazníkům poskytl další výběr pro vytvoření rozmanitého portfolia kryptoměn.

V minulém měsíci také došlo k dalšímu rozšíření nabídky platformy, a to o podporu USDT v sítích TRC20 a Solana, které nyní doplňují stávající síť Ethereum, v níž lze vkládat a vybírat USDT pomocí bleskurychlých transakcí s nižšími poplatky. Jako druhý tzv. stablecoin byl na platformu přidán USDC, tokeny TRON and SOL pak následně během prvních týdnů v září. Těsně před Uptoberem (název měsíce (October), který byl krypto komunitou vybrán kvůli obvyklému růstu Bitcoinu na začátku října) platforma taky uvedla deset dalších kryptoměn – konkrétně DAI, FTM, AAVE, BUSD, SHIB, SAND, CRO, MANA, FTT a WBTC. Umožněna bude i podpora dalších sítí, aby se zákazníkům poskytly nové možnosti převodu a nižší transakční poplatky za výběry.

Alexander Höptner, generální ředitel BitMEX, říká: „Doba pomalého a omezeného vývoje ve finančním odvětví skončila, ve světě kryptoměn jsme již schopni inovovat rychlým tempem. Jelikož do tohoto prostoru vstupuje stále více investorů a obchodníků a strategie jsou stále vyspělejší, ti z nás, kteří poskytují produkty a služby na podporu těchto investic, se musí neustále snažit se přizpůsobovat novým trendům a potřebám. Ve společnosti BitMEX těžíme z něčeho, co je v našem odvětví vzácné, a to z dědictví. Jsme jednou z nejstarších firem zabývajících se obchodováním s kryptoměnami, a tak obchodníkům rozumíme více než většina ostatních. Jako takoví se nyní soustředíme na naši transformační strategii „za hranicemi derivátů“, která zahrnuje celou řadu nových produktů a aktualizací, jež našim uživatelům poskytují lepší možnosti k operování s kryptoměnami, zatímco my se snažíme usnadnit posun digitálních aktiv do hlavního proudu.“

V rámci zaměření společnosti BitMEX na zvýšení všestrannosti a dostupnosti, platforma v blízké budoucnosti plánuje uvést více krypto produktů a mimo jiné i nový typ krypto derivátu a spotových obchodních párů, včetně ETH/BTC.

O společnosti BitMEX

BitMEX je ikonická obchodní platforma, která nabízí přístup ke krypto produktům na globálních finančních trzích digitálních aktiv. BitMEX umožňuje uživatelům nakupovat, vkládat, vybírat, převádět a obchodovat s kryptoměnami a v současnosti podporuje nákupy ve více než třiceti fiat měnách a vklady, výběry a převody ve více než dvaceti tokenech.

BitMEX je v čele kryptoburz od roku 2014, uvedením tzv. perpetual swaps, nejobchodovanějšího krypto produktu v historii, způsobil revoluci v daném odvětví a od té doby krypto trh neustále inovuje. BitMEX je ve vlastnictví společnosti HDR Global Trading Limited a je registrován v Itálii organizací Organismo Agenti e Mediatori (OAM) jako poskytovatel služeb pro virtuální měny a digitální peněženky. BXM Link AG, jednotka provozující naší brokerskou službu BitMEX Link, je členem Švýcarské Asociace pro standardy finančních služeb (VQF), samoregulační organizace (SRO) ve Švýcarsku oficiálně uznané Švýcarským úřadem pro dohled nad finančním trhem (FINMA). 

Chcete-li se dozvědět více o BitMEX, naší vizi, rostoucím týmu a cestě před námi, sledujte nás na Twitteru, Telegramu a Blogu BitMEX.