Projektor BenQ TH575 pro sportovní přenosy a hraní nyní se čtyřletou zárukou

Eindhoven, Nizozemsko 14. 11. 2022 – Společnost BenQ, přední výrobce DLP projektorů, uvádí na trh model TH575. U příležitosti velké sportovní události představuje BenQ nový projektor, který byl navržen s důrazem na cenovou dostupnost, maximální zážitek při sledování sportovních událostí a funkčnost spojenou s projekcí v obývacích pokojích.

Projektor BenQ TH575 nabízí velkorysou svítivost 3800 ANSI lumenů na velké obrazovce s rozlišením Full HD 1920 x 1080 pixelů. Nízká latence pouhých 16 ms při 1080p@60Hz a speciální herní a sportovní režimy předurčují projektor pro zábavní segment. S ohledem na s tímto odvětvím spjatou možnost vyšší frekvence používání nabízí k tomuto projektoru BenQ netradiční 4letou záruku pro zákazníky, kteří produkt zaregistrují.

Sportovní přenosy a hraní v životní velikosti

Širokou flexibilitu pro umístění v jakkoli velké místnosti umožňuje libovolně zvolená projekční vzdálenost, automatická vertikální korekce lichoběžníkového zkreslení a 1,1x zoom. Výhodou pro použití opravdu kdekoli může být také integrovaný 10W reproduktor.

Kvalitní a dlouhotrvající obraz s živými barvami

Projektor respektuje standard Rec. 709, který v kombinaci s vysokou svítivostí a speciálními režimy přináší realistické barvy. Sportovní režim upravuje tóny pleti pro maximální přirozenost, zatímco zachovává plné barvy okolí, např. zeleného trávníku na hřišti. Kompletní zážitek dokresluje tento režim ve zvukové oblasti, kde vyčlení a zvýrazní hlas komentátora, a přitom přenese atmosféru na stadionu do domácího prostředí.

Herní režim si hraje s kontrastem a barevnými přechody zejména pak v tmavých scénách, což přináší hráčům jistotu, že odhalí své protivníky na první pohled i ve stinných místech. Spolu s nízkou odezvou je tak ideální pro rychlé sportovní hry, střílečky nebo bojovky.

Propracovaná DLP technologie využívající prachotěsný design zajišťuje vynikající tepelnou odolnost a dlouhou životnost DLP čipu, a poskytuje tak vysokou kvalitu obrazu s přesnými barvami bez nutnosti další údržby. Lampa projektoru má životnost až 10 000 hodin v režimu SmartEco, respektive 15 000 hodin v režimu Lamp Save.

Jakožto určitou garanci výše zmíněných specifikací nabízí výrobce zákazníkům po registraci produktu během daného období trvajícího do 31. 12. 2022 prodlouženou záruku na 4 roky.

Cena a dostupnost

Projektor BenQ TH575 je k dispozici u vybraných prodejců v rámci akce do 31. 12. 2022 za 15 990 Kč s DPH v České republice a 639 euro s DPH na Slovensku.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.