Do restaurací s Qerkem si nově udělají návštěvníci rezervaci i při vyhledávání na Seznamu

Praha 15. listopadu 2022 – Rezervovat stůl v podniku využívajícím Qerko si mohou nově návštěvníci i prostřednictvím vyhledávače Seznam.cz. Host má možnost si stůl zarezervovat přímo skrze tlačítko „Rezervovat stůl“ při zobrazení konkrétního podniku ve vyhledávání a rezervaci posléze bez nutnosti registrace dokončit na webu Qerka. K rezervaci host potřebuje uvést pouze své jméno, e-mailovou adresu a telefonní číslo. Uživatel Qerka může svou rezervaci zkontrolovat přímo v mobilní aplikaci, která jej na zamluvený stůl upozorní notifikací. Qerko si od nové funkce slibuje seznámení návštěvníků Seznamu se svými službami a získání nových uživatelů. Seznam.cz tímto získal aktuální informace k více než tisíci podnikům, do kterých je prostřednictvím jeho vyhledávače možné vytvořit i dokončit rezervaci na speciální webové stránce. 

„Vyhledávání od Seznamu nabízí svým uživatelům kromě tradičních výsledků hledání i několik praktických vychytávek. Jednou z nich je nově také možnost zarezervovat si stůl v některé z restaurací, kde se Qerko využívá. Cílem spolupráce je mimo jiné představit Qerko lidem, kteří se s naší službou ještě neměli příležitost seznámit, a ukázat jim, že návštěva jejich oblíbené restaurace může být jednodušší jak po stránce placení, tak i rezervace stolu,“ vysvětluje spojení se Seznamem Lukáš Kovač, zakladatel a CEO Qerka.

Jednoduchá rezervace přes Seznam.cz

Spoluprací s Qerkem rozšířil Seznam dosavadní možnosti vytvoření rezervace při použití svého vyhledávače o více než tisíc podniků. U každého podniku, který využívá Qerko, návštěvníci nově naleznou přímo ve výsledcích vyhledávání na Seznamu tlačítko, prostřednictvím kterého mohou provést rezervaci stolu. To návštěvníka přesměruje na webové stránky Qerka, kde host bez nutnosti registrace rezervaci dokončí. K zamluvení stolu mu stačí pouze jméno, e-mailová adresa a telefonní číslo. Na e-mail následně obdrží potvrzení o rezervaci. Pokud však host zároveň využívá Qerko, může svou rezervaci kontrolovat přímo v mobilní aplikaci, která mu ji připomene notifikací.

„Věříme, že se díky tomuto propojení seznámí s benefity naší služby noví uživatelé a třeba se po své dobré zkušenosti rozhodnou k registraci,“ dodává Kovač.

Propojení rezervačního systému umožňuje primárně databáze Firmy.cz, jakožto katalog ověřených firem v České republice. Do budoucna má česká internetová jednička v plánu umožnit možnost rezervace také v aplikaci Mapy.cz

Rezervace v aplikaci a modernizace funkce Kam zajít

Možnost rezervace místa v podniku přímo z aplikace představilo Qerko svým uživatelům letos v červnu. Všem spolupracujícím podnikům Qerko spustilo funkci plošně a zdarma a ponechalo čistě v jejich režii, zda budou, či nebudou funkci využívat. Rezervace pak mohou uživatelé provádět v aplikaci pomocí funkce Kam zajít, která nabízí plnohodnotný katalog podniků.

Začátkem listopadu prošla funkce Kam zajít obsáhlým redesignem, v rámci kterého přibyla možnost vyhledávání podniků dle názvu, kuchyně či lokality. Změny se dotkly také profilů podniků, v nichž nově uživatele láká fotografie daného podniku spolu s informacemi o menu, otvírací době, navigaci do podniku či výhodách věrnostního programu.

Více o aplikaci Qerko

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné „dohromady, nebo zvlášť – a poprosím vás k pokladně“. Obsluha má více prostoru na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Oproti platbě kartou dostává i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují rovnou do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.

O společnosti Seznam.cz

Seznam.cz je česká společnost založená v roce 1996. Domovskou stránku Seznam.cz navštíví denně téměř čtyři miliony reálných uživatelů a dosah všech služeb, které spadají pod českou internetovou jedničku, je až 95 % internetové populace v ČR. V roce 2021 měla firma tržby 5,604 miliardy korun, což je v porovnání s předchozím rokem o téměř 13,3 % více. V portfoliu Seznam.cz se kromě obsahových služeb (Seznam Zprávy, Televize Seznam, Stream, Proženy.cz, Garáž.cz) nachází i fulltextové Vyhledávání, vlastní prohlížeč, Email.cz a Email Profi, mapová aplikace Mapy.cz, nákupní rádce Zboží.cz, reklamní systém Sklik.cz či služby Sreality.cz, Sauto.cz, Firmy.cz a další. Společnost vlastní podíl ve vydavatelství Borgis a v roce 2019 koupila 100% podíl v regionálních rádiích Expres FM a Classic Praha.