První česká audio hra Důkaz 111 vychází nyní v angličtině s názvem Evidence 111. 

Ponořte se do interaktivní detektivní audio hry pro iOS a Android, které propůjčili své hlasy světoví  herci v čele s Rosamund Pike a Zoë Robins. 

15. listopadu 2022, Praha, Česká republika. 

Podívejte se na upoutávku k audio hře Evidence 111 ZDE nebo ukázku z hraní ZDE okuste tajemnou  atmosféru tohoto příběhu na vlastní kůži. 

Dva roky po uvedení audio hry Důkaz 111 se po jejím pozitivním přijetí nejen hráči, ale také komunitou  nevidomých, rozhodlo studio Play By Ears vstoupit na celosvětový trh a vydat jí v angličtině. Demo verzi  si můžete již nyní stáhnout přes App Store nebo Google Play. Ve svém vyšetřování můžete pokračovat  po zakoupení plné verze hry za 129 Kč prostřednictvím nákupu v aplikaci. 

Hra nabízí úžasný zážitek z příběhu nejen díky vynikajícím výkonům herců, ale i díky skvělému využití technologie binaurálního audia a intuitivního ovládání za pomoci swipování. To vše dělá z Evidence 111 snadno přístupný herní zážitek pro každého, včetně zrakově postižených hráčů. Herní designer Tomáš  Oramus komentuje pozadí vzniku anglické verze: 

Po zájmu, který vzbudila česká verze hry, jsme se rozhodli vytvořit anglickou verzi pro zahraniční trh.  Nejedná se o pouhý překlad, ale snažili jsme se reagovat na podněty hráčů a zdokonalit hru na  maximum. Považuji za nesmírný úspěch, že se nám povedlo obsadit do hlavních rolí světoznámé herce,  včetně držitelky ceny Emmy nominované na Oscara Rosamund Pike, díky kterým si posluchači užijí  jedinečný zvukový zážitek. 

To také přesvědčilo herečku Zoë Robins (The Shannara Chronicles, The Wheel of Time) k účasti na  tomto projektu. Ke své postavě ve hře a ke spolupráci s Rosamund Pike (The Wheel of Time, I Care a  Lot, Gone Girl) říká: 

Miluji vyprávění příběhů a tento styl hraní pro mě byl něčím novým a vzrušujícím. Líbí se mi také, jak  přímočará a přístupná hra je. Nicméně to pro mě byla zároveň výzva a zřejmě nejnáročnější částí celého  procesu byla, dle mého, snaha se zorientovat v Aliciných neustále se měnících emocích, myšlenkách a  energii. Jako herec jste často ovlivněn dalším člověkem, který je ve vaší bezprostřední blízkosti. Jelikož  jsem ale hrála hlavně sama, musela jsem se opravdu hodně spoléhat na scénář a svoji vlastní  představivost. Když jsem tedy měla možnost nahrávat ve studiu společně s Rosamund, byl to pro mě  zlatý hřeb celého natáčení. Rosamund s sebou do práce vždy přinesla ohromnou dávku nadšení a elánu,  což se bezpochyby muselo promítnout i do jednotlivých scén. Je opravdu radost s ní pracovat.

O HŘE 

Evidence 111 je interaktivní audio hra, která čerpá z hororových a detektivních noir příběhů. Díky  rozsáhlé přístupnosti a jednoduchému ovládání vám hra dovolí ponořit se do příběhu kdykoliv a  kdekoliv. Ať už cestujete veřejnou dopravou nebo zrovna odpočíváte u rozpáleného krbu, zavřete oči  a popusťte uzdu svojí fantazii. Hra využívá tzv. „binaurálního audia“ – technologie, která je spojována  především s virtuální realitou. Jedinečný příběh Evidence 111 si tak může užít opravdu každý, včetně  zrakově postižených. 

Je 13. září 1985, městečko Farnham, Anglie. Jako každý pátek je vrchní inspektorka Alice Wellsová ve  službě. Noční rutinu přerušuje záhadný telefonát. Tajemný anonym ví o Alici něco, o čem se nikdo  neměl dozvědět. Hráči se spolu s Alicí ocitnou v hotelu Harbor Watch Inn, kde nemohou nikomu věřit a musí činit stále obtížnější rozhodnutí mezi tím, co je správné, a tím, co je snadné. Její kroky mohou  hráči ovládat pomocí intuitivního swipování a držet tak její osud doslova ve svých rukou. 

EVIDENCE 111 – HLAVNÍ RYSY 

● Autentický a pohlcující zážitek díky technologii binaurálního audia. 

● Rozvětvený příběh s deseti možnými konci, jehož průběh ovlivňujete svým rozhodnutím. ● Postavám propůjčili hlasy přední světoví herci a dabéři v čele se Zoë Robins, Rosamund Pike,  Mikem Bodiem nebo Kennym Blythem. 

● Intuitivní ovládání pomocí swipování. 

● Optimalizováno pro zrakově postižené hráče. 

Evidence 111 vyvinulo české herní studio Play By Ears a hra je nyní k dispozici pro mobilní telefony se  systémem iOS a Android. 

Více informací najdete na oficiálních stránkách, Facebooku, YouTube a Discordu. Press kit je dostupný ke stažení na https://pr-outreach.com/en/game/evidence-111,66 

O Play By Ears 

Play By Ears jsou tři čeští vývojáři: Tomáš Oramus, profesionální filmový zvukař, scénárista Vladimír Mareček a programátor Michal Zátopek.  S myšlenkou vytvořit hru na principu rozvětveného příběhu si Tomáš pohrával poměrně dlouho. Spojil tedy léta zkušeností ve filmovém  průmyslu se svou vášní pro video hry a s pomocí Vladimíra and Michala nakonec vytvořil první verzi unikátní české interaktivní audio hry,  Důkaz 111. První ohlasy předčily veškerá očekávání a česká verze hry zaznamenala obrovský úspěch, zejména mezi zrakově postiženými hráči.  Rozhodnutí pokračovat v dalším vývoji pak na sebe nenechalo dlouho čekat. https://playbyears.com/