Vinograf kompletně dokončil rekonstrukci a na Senovážném náměstí se začíná vařit. Nový kabát dostal i web

16. listopadu 2022, Praha – Skupina vinných barů Vinograf úspěšné dokončila kompletní rekonstrukci své vlajkové lodi na Senovážném náměstí. V říjnu proběhlo znovuotevření barové části, nyní se po rozsáhlých úpravách spouští také kuchyně a plný provoz restaurace. Vinograf při této příležitosti uvedl i nové menu a svou pražskou restauraci finálně 7. listopadu otevřel hostům. Osvěžení se však nedostalo jen interiéru, ale i webovým stránkám. 

Pražská pobočka Vinografu na Senovážné náměstí finálně dokončila rekonstrukci vnitřních prostor a nově uvedla do provozu doposud uzavřenou část – kuchyň, která se během rozsáhlých úprav kompletně přebudovala. Ke zpřístupnění přední barové části došlo už během října, kdy se povedlo osvěžit interiér novými materiály, osvětlením, barvami a několika akustickými prvky. Ve Vinografu ale nezanedbali ani ty nejmenší detaily jako je například kvalitní česká toaletní kosmetika, která souzní s dlouhodobou myšlenkou podporovat malé lokální podniky.

Nyní se restaurace po kompletním dokončení slavnostně otevírá za doprovodu rozšířené verze menu šéfkuchaře Dušana Mackoviče. Vinograf tak svým hostům nabídne teplé i studené pokrmy s důrazem na sezónní nabídky, jež plánuje pravidelně obměňovat. Tento měsíc mohou příchozí ochutnat lanýžové menu obsahující například hovězí tatarák z kvalitního hovězího ořechu Picanha od Kloudy s lanýži, kaštany, polentou a s champagne nebo těstoviny tagliatelle s máslem, parmigiano reggiano, burratou a černými nebo bílými lanýži. Se začátkem zimy samozřejmě nesmí v nabídce chybět ani vyhlášený svařák, na jehož chutích se podílí šéfkuchař s šéf sommelierem Vinografu.

„Vinografu se rekonstrukcí dostalo nejen designového osvěžení ale zejména rozsáhlé přeměny kuchyně a zadního traktu, který poskytne skvělé prostředí pro rozšířenou nabídku teplých pokrmů. Vinograf si tak zachoval svou přední pozici mezi vinnými bary ale zároveň se dostal na úroveň fine diningové úrovně gastronomie nabízené v barově neformálním prostředí. Jsme na tuto novou etapu všichni velmi natěšeni,” dodává Jan Horešovský, zakladatel a spolumajitel Vinografu. 

Nový kabát však nedostal pouze vinný bar. Během úprav se nezapomnělo ani na webové stránky Vinografu, kde po roce došlo k oživení designu v novém uspořádání. Vinograf tak reaguje na aktuální poptávku hostů. Od redesignu si Vinograf slibuje lepší přehlednost služeb a důraz klade na vizuální prezentaci jídel včetně slovního popisu pokrmů. Přímo v restauraci hosty jistě potěší také aktualizovaná objednávková aplikace na interaktivních tabletech. 

O Vinografu

Vinograf je gastronomický koncept práce s vínem založený na zážitku. Jsme profesionálové, a to v našem pojetí znamená dobrou službu jakémukoli zákazníkovi, ať už je to odborník, nadšený amatér nebo naopak víno nezná. Ke každému zákazníkovi přistupujeme s pokorou a respektem, víno nás baví a rádi jeho svět otevíráme ostatním. Vinograf, to jsou jsou vinné bary, restaurace, sklep, obchod s vínem a delikatesami, vinný e-shop a aktivity s vínem jako např. festivaly vína a hudby, degustační programy, dále služby osobního sommeliera, vinného asistenta a další. Vinograf také nabízí zážitky teplé wine friendly kuchyně založené na snoubení vína a jídla.

Vinograf nabízí na tisíc vín z celého světa, z nichž kterékoli můžete ochutnat na skleničku, k němu skvělou nabídku sýrů a uzenin podávanou vstřícným erudovaným personálem v přátelské atmosféře. My ve Vinografu neustále hledáme, ochutnáváme, zkoumáme a sledujeme, co se ve světě vína děje, abyste jej Vy mohli objevovat.