„Až tady nebudeš” Sólový debut baskytaristy Jana Tenglera

Praha, 22. listopadu 2022 –  Ve vydavatelství Supraphon vychází sólový debut českého kontrabasisty a baskytaristy Jana Tenglera s názvem Až tady nebudeš. Píseň na pomezí popu a šansonu je silnou osobní výpovědí a ukazuje  směr, kterým  se chce Jan Tengler do budoucna vydat jako autor a sólový interpret. Na nahrávce a produkci se podíleli přední čeští hudebníci jako Oskar Török, Josef Štěpánek nebo Ondřej Pivec.

Píseň s videoklipem vznikala ve vlastní produkci od února do září 2022 a je vůbec prvním sólovým počinem českého kontrabasisty a baskytaristy Jana Tenglera, navíc mimo žánr, kterému se doposud věnoval. Na české hudební scéně je bezmála dvacet let znám jako spoluhráč předních osobností českého jazzu, mezi které patří například Emil Viklický, Roman Pokorný, Jana Koubková nebo Libor Šmoldas.

Jan Tengler k nové nahrávce říká:  „Autorských písní jsem v průběhu let napsal víc, vždycky se ale jednalo o tvorbu do šuplíku. Inspirovalo mě i dlouholeté angažmá v koncertních recitálech Michala Horáčka a spolupráce se skvělými zpěváky a šansoniéry, mezi které patří například Lenka Nová nebo Ondřej Ruml. K rozhodnutí svou tvorbu konečně uveřejnit tentokrát vedl nejen můj vnitřní pocit, ale i reakce několika kolegů a přátel, s jejichž podporou jsem nakonec tenhle projekt dokončil.“ 

Na hudební nahrávce spolupracovali trumpetista Oskar Török, bubeník Martin Kopřiva nebo zpěvačka Veronika Vítová. Kamery a střihu se ujal Kryštof Pobořil. S produkcí celého projektu pak Janu Tenglerovi pomáhal český hammond varhaník Ondřej Pivec.      

„Bylo mi ctí, když mě Honza oslovil s tím, abych se producentsky spolupodílel na jeho nové písni. Myslím, že se nakonec povedla doslova nadprůměrně a už se těším na jeho další.” dodává ke spolupráci Ondřej Pivec.  

Oficiální video vydává Supraphon a nahrávka bude brzy dostupná také na všech obvyklých digitálních platformách. Na kanálu YouTube vydavatelství Supraphon má již nyní video přes 1,7 tisíce shlédnutí.         

oficiální video na kanálu YouTube Supraphonu naleznete

ZDE

O Janu Tenglerovi: 

Jan Tengler je český kontrabasista a baskytarista, který se v posledních bezmála dvaceti letech etabloval především na jazzové scéně. Spolupracoval se špičkami českého jazzu, mezi které patří Emil Viklický, Roman Pokorný, Jana Koubková, Libor Šmoldas a další. Jako studiový hráč natočil řadu snímků s mnoha osobnostmi české populární hudby. Je pravidelným spoluhráčem zpěváků jako Ondřej Ruml nebo Lenka Nová. Řadu let účinkoval v písňových recitálech Michala Horáčka.