RBP vrátila pojištěncům za léky 21,3 milionů korun

Ostrava, 22. 11. 2022 – Zdravotní pojišťovna RBP na základě pravidelného vyhodnocení překročení ochranného limitu na započitatelné doplatky za léčivé přípravky nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely dosud pojištěncům RBP v příslušných věkových kategoriích vrátila za prvních 9 měsíců letošního roku přes 21 milionů korun. V porovnání s předchozím rokem 2021 jde o 15% nárůst. Celkem se v průběhu roku 2022 jednalo o 18 274 osob.

Tradičně nejpočetnější byla skupina asi 15 tisíc klientů z řad seniorů 70+, kterým pojišťovna na bankovní účet nebo složenkou zaslala přes 16,5 milionů korun.

„Konkrétně ve 3.čtvrtletí letošního roku činily vratky za léky bezmála 10,5 milionu korun, přičemž tento nárok získalo 11 200 pojištěnců RBP. Současně chceme naše klienty upozornit, že částky nižší než 200 korun nebyly v souladu se zákonem vyplaceny, ale převádí se do dalšího čtvrtletí kalendářního roku,“ upřesnil Ivo Čelechovský, mluvčí RBP.

Ivo Čelechovský

tiskový mluvčí RBP, zdravotní pojišťovny

O společnosti

Zdravotní pojišťovna RBP je největší regionální zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou v České republice. Registruje přes 430 tisíc pojištěnců, kteří mají k dispozici 40 poboček a spolupracuje s bezmála 15 tisíci smluvních lékařů. Svým klientům v rámci preventivních a bonusových programů poskytuje široké spektrum příspěvků a celoročně pro ně pořádá i celou řadu zdravotně osvětových a prezentačních akcí. RBP je členem Svazu zdravotních pojišťoven ČR. Angažuje se v rámci rozvoje inovativních lékařských postupů a projektů, podporuje prevenci a zdravý životní styl obyvatelstva a aktivně spolupracuje na řešení systémových otázek a principů českého zdravotnictví.

Více informací o službách, programech a aktivitách RBP naleznete na www.rbp213.cz.