Apple po 14 letech míří na post globálního lídra – Samsung bude druhý

Podle analytiků z Counterpoint Research bude rok 2025 na globálním trhu se smartphony klíčovým milníkem. Poprvé po 14 letech se výrobcem s nejvyšším počtem dodaných zařízení nestane Samsung, ale Apple. Faktorů způsobujících tento obrat je několik – mezi ty primární se však řadí chování spotřebitelů, strategie firem a také celkové směřování sektoru. Otázkou je, zda si Apple tuto dynamiku udrží i v dalších letech.

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství).